» Poradna » Programy

Nejde updatovat BIOS

Zdravím vás,Před pár dny se mi odešla základní deska. Snažil jsem se sehnat desku, která má stejný sockety, abych nemusel měnit komponenty. Nakonec jsem sehnal jednu (z bazaru), zapojil vše funguje... Problém je, že při načítání se ukáže chyba"intel cpu ucode loading errorpress f1 to resume".Na internetu jsem se dozvěděl, že to způsobuje stará verze BIOSu. (je tam BIOS v02.53 z 2006/12/22)Jelikož se jedná o "ASUS P5PL2-E" základni desku, tak jsem na stránkách ASUSu nalezl update pro BIOS.Stáhl jsem tu označující jako "P5PL2-E beta BIOS 1002", kterou jsem extrahoval, přejmenoval na P5PL2E.ROM a vypálil na CD-ROM, v manuálu od základní desky jsem se dozvěděl, že při zapnuti PC stiskněte "ALT + F2" pustí se tím EZ flash utility 1, které se pakt snaží najít floppy disk, když nenajde tak hledá CD-ROM...CD-ROM nalezne a píše to:"Reading file P5PL2E.ROMFile P5PL2E.ROM not found on CD-ROM" a takto se to stále opakuje...Mám pocit, že musím nějak udělat "bootable" CD aby ho to přečetlo, ale nejsem si jistý. Možná je příčina úplně někde jinde, předem děkuji za odpovědi. (Pokud je to tím bootable CD prosil bych jak to udělat děkuji.) a chci dodat, že se na PC nenachází žádný OS, takže se bez updatu BIOSu nedostanu dál.

Odpovědi na otázku

Nemelo by byt nutne, aby CD bylo bootable, ale je mozne, ze jste jej nespravne vypalil. Nepouzil jste nahodou vypalovani zabudovane ve Windows a nevytvoril disk s Life file system format? http://windows.microsoft.com/en-au/windows7/burn-a-cd-... Pro Vase ucely by asi byl vhodnejsi Mastered format.

"Nemelo by byt nutne, aby CD bylo bootable" => lepe receno by byt bootable urcite nemelo, ale netusim, zda by bootable cd necemu vadilo.

Ty kretene, hrajes si tu na velkyho odbornika a ani se nepodivas na seznam podporovanych procesoru. Nebyt Honzy, tak jsou tvy rady k hovnu. Debile.

Ano, použil jsem zabudovanou vypalovačku, zkusím vypálit na jiné cd s jiným vypalovacím programem.

keby si mal aj starší CPU, ktorý by BIOS podporoval, snačilo by dať na flash MS DOS a spustiť flash BIOSu ručne. Ale tým Ti asi neporadím

Nechce se mi věřit, že by tahle deska neuměla updatovat BIOs z flashky s FAT.Pokud ne, vytvoř si přes HP tool startovací flashku s DOSem a flash proveď přes něj.http://files.extremeoverclocking.com/file.phpCo tam dáváš za procesor? Dovoluji si Tě upozornit, že Intel 945 neumí adresovat více než 4 GB RAM (v součtu s pamětí grafiky zbude okolo 3,25 GB) a dále nepodporuje vyšší FSB než 1066 MHz.

CPU tam je Intel Pentium E6500 (2.93 GHz)Grafika tam je NVIDIA GeForce GTX 550 TI...Ramky tam jsou dvě stejné 2GB DDR2...Moment, takže problém může být uplně jinde?

Procesor má předpokládám CPUID 1067A nebo 10676 a na pouzdru má napsáno asi SLGUH. Kdyžtak můžu upravit starší verzi BIOSu o tyhle kódy, aby byl správně detekován.Každopádně - v systému nikdy nebude vidět více než než 4 GB minus RAM grafiky (předpokládám 1 GB), tudíž uvidíš v systému maximálně 3 GB RAM. To není bohužel chyba, ale vlastnost desek s tímto čipsetem. Pokud jde o flashování, když naformátuješ flashku na FAT a nahraješ na ní soubor s BIOSem, vidíš ho v EzFlash?

No problém u tohodle BIOSu je, že tam není položka "Tools",takže je tam EZ FLASH "1", který jde jedině zapnout přes alt + F2 při zapínání a reagoval mi jedině na CDROM, na FLASHku nikdy...

Aha, už chápu, opiš mi prosím, co je na tom švábu BIOSu. Ono je možný, že se tam novější verze EzFlash nevleze. Máš po ruce funkční disketu?Jinak nevím, čím se soudruzi z Asusu sjíždí, ale ten matroš bych chtěl taky. V BIOSu 0904 i 1002 je podpora pro hromadu novějších procesorů, ale mikrokód, pro Wolfdale-3M alias Pentia a Celerony do LGA775 tam není. BIOS ti vyrobím, dej tomu chvíli čas.

No tak už se mi povedlo,. Vypálil jsem to přes program a už to flashlo, ale ALE ÁLE stále mi to tam házi "intel cpu Ucode loading error"jinak teď ten Bios tam má:Version: 1002Build Date: 12/20/07v.02.53Jestli mi ten BIOS co vyrobíš bude fungovat, budu hodne vděčný

https://safelinking.net/p/1855326bc3BIOS by se měl hlásit jako 1003. Podporuje všechny vydané Core 2 Duo (staré 65 nm i nové 45 nm) a taky všechny Xeony do LGA771 (kdyby náhodou s ní někdo dělal pokusy).Důležité varování - BIOS nepodporuje Prescotty (Pentium D a Celeron D)!Navíc jsem přihodil ještě druhou verzi se SLIC Dell v2.3 - kdo ví, k čemu slouží nechť si hraje.

Děkuji ti vyzkouším to jen doufám, že mam ještě dostupné CD-ROM nějaké pakt se ozvu, zatím děkuji.

Teoreticky by to mělo jít flashnout z flashky z DOSu utilitou afudos:http://files.extremeoverclocking.com/file.phphttps://www.bios-mods.com/forum/Thread-AMI-Bios-fla... Přepínače by mohly vypadat takto, ale bez záruky.afudos P5PL2-E-ASUS-1003.ROM /p /b /n /c /x

Ještě jednou děkuji, ano fungovalo, ale v biosu se furt jeví jako 1002, ale to už je to nejmenší.Chybnou hlášku u procesoru už taky nehází, vypadá to OK.Dneska už to nechám být a zítra zkusím nainstalovat windows, děkuji za vše.

Ten přepis 1002 na 1003 není úplný (musel bych ho komplet rozbalit na jednotlivé moduly), mělo by to být dole na úvodní obrazovce hned po zapnutí:ASUS P5PL2-E ACPI BIOS 1003 (support 45 nm CPU)BIOS Date: 15/07/03 22:15:00 Ver: 08.00.10Přehrál jsi tam klasický, nebo ten, který má v sobě i SLIC?

Použil jsem ten bez "SLIC" a ano ukazuje se to na úvodní obrazvce jak si popsal.Teď budu jen doufat, že mi v pohodě pudou nainstalovat winy, pakt se zítra ozvu, jak jsem dopadnul (jinak zase díky )

Pokud bys tam dal ten se SLIC, tak během instalace použij klíč, co je v infu, po instalaci nakopíruj certifikát na C:/ a použij přes příkazový řádek těch pár příkazů, co tam je. Měl bys získat Windows Vista/7 nevyžadující aktivaci. To jen čistě teoreticky, kdyby se ti to chtělo zkusit.

Pokud je paměť s BIOSem v patici, můžu Ti do ní zapsat nový BIOS externím programátorem jen za poštovné - stačí poslat paměť a požadovaný BIOS.

A jak to děláš? Máš nějaký programátor?

Ano

Ahoj. Poradíš mi prosím.... Mám desku Asus p5vdc-mx a dal sem procesor Intel Core 2 E7500 2x2,93GHz, Bios verze 810.... Při spuštění mi píše "intel loading ucode error" a po stisku F1 mi naběhnou Win7 a v program CPU-Z mi ukazuje frekvenci jen 1600MHz..... Jde s tim něco udělat nebo mám dát jiný procesor? Děkuju za radu....