» Poradna » Programy

Nejde ukládání z excelu do pdf

Dobrý den,mám Microsoft office 365, vždycky uložit při zavírání excelu Uložit jako, Procházet, Uložit jako typ: Dokument PDF. Teď najednou to nejde a objeví se hláška: Není nainstalována žádná tiskárna. bla, bla bla... Ale já nechci nic tisknout, jen soubor excelu uložit na plochu v pdf. Poradíte mi prosím? Děkuji

Odpovědi na otázku

Pri náhľade tlače, si zvoľte Microsoft Print to PDF, vráťte sa a až potom to dajte uložiť ako PDF, Microsoft má naviazané dokumenty na ten typ tlačiarne, ktorá je nainštalovaná, ak nie je, tak to vyhadzuje tento nezmysel.

Jelikož nemám žádnou tiskárnu, nejde zobrazit náhled tisku (náhled není k dispozici) a u tiskárny je napsáno že nejsou nainstalovány žádné tiskárny...

Otvorte si Zariadenia a tlačiarne a tam si zvoľte Microsoft Print to PDF, ako predvolebné na tlač, vyskúšať to neviem, nemám pc bez tlačiarne, keď mám vypnutú, tak to ukladá v pohode.

No tak to si tu virtualni PDF tiskarnu Microsoft Print to PDF musite nainstalovat. https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/h...

Ta potrebna tiskarna "Print to PDF" se pridava ve komponentach systemu WIndows. V anglictine je to v seznamu "WIndows Features", snad nekdo poradi ceskou verzi...

Ovladaci panely > Programy a funkce > Zapnout nebo vypnout funkce systemu Windows

Nastaveni / Aplikace a funkce / Volitelne funkce / Dalsi funkce systemu Windows / v seznamu zaskrtnout "Tisk do PDF od Microsoftu" a dat OK.(Ve Windows 10.)A je mi docela divne, ze to nema tazatelka zapnute. Protoze ve vychozim stavu po instalaci Win to zapnute je. Mozna jen nekdo "chytre" setril mistem.

Opravdu nikde nemám možnost , ani v náhledu ani v nastavení, vybrat Microsoft Print to PDF... A Jiná rada? Děkuji

Mysel_1 31. 03. 2023 15:39 |