» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde stáhnout Windows 10

Ahoj všem. Nedaří se mi stáhnout Windows 10. Na NB mám Win 7 Starter a při najetí na ikonu "Stáhnout si Windows 10" se mi normálně zobrazí okno, že je počítač připraven. Po kliknutí na "Upgradovat hned" se jen otevře nové okno se stahováním, ale žádné stahování neprobíhá. Zkoušel jsem několikrát restart, dokonce i přes aplikaci na stažení, ale pořád nic. Můžete mi prosím někdo poradit?

Odpovědi na otázku

Takže řekni nám co máš za NTB a zjisti zda máš ovladače k tomu dostupné (je? lets go). Jaké máš připojení? Ani ve správci se neukazuje nějaký velký hodnoty v download?Jinak z W7 starteru na W10 je katovo rozhodnutí.

NB je ACER Eee PC, 2 GB RAM. Ten ovladač zjistím jak? V okně pro stažení W 10 mám vše zakliknuto, že to PC splňuje kromě dotykové obrazovky.Připojení mám symetrické 8/8 Mb, internet mi valí rychle, s tím problém není. Ani po 3 hodinách stahování se ale neudálo vůbec nic.Nicméně, teď mi to hlásí 2 volitelné aktualizace Windows 7 a stáhnout to také nejde, respektive to stále píše 0 kB staženo.

Nevymejšlej, Acer Eee nexistuje.

Asi existuje, když ho mám doma.

Opravdu? Není to náhodou Asus?

Ten, kdo ti dal mínus, by sem měl dát odkaz na nějaký Acer EEE. Rád se na něj podívám...

No sorry, tak je to ASUS

EEEček bylo několik typových řad s rozdílným HW.

je to asus eee pc 1005 pe

Na tom by to fungovat mělo. Stáhni si MediaCreationTool, spusť a instaluj z něho, nejlépe jako nezachovat nic. Důležité věci si nejprve odzálohuj a na disku musí být dostatek místa. Nebo si můžeš udělat instalační USB flash disk.

PS: upg na tom bude trvat poměrně dost dlouho, odhadem min. 2 hodiny.

To, o co se snažíš, je cesta do pekel. V první řadě si ověř, zda je tvůj ntb s W10 kompatibilní a zda k němu na netu není náhodou milion problémů. Pokud je vše v pořádku, zálohuj si data a stáhni W10 ze stránek MS. Mají tam na to nástroj, který to nejenom stáhne, ale vytvoří i instalační flashku. Až budeš mít zálohovaná data, tak nabootuješ z té flashky a provedeš čistou instalaci za pomoci svého produktového čísla, které máš na notebooku dole. Pozor, platí jen na W10 Home, W10 Pro s tím neaktivuješ. Pokud ani trochu netušíš, o čem je řeč, kašli na to.

Jen tak mimochodem. Zkoušel jsem z webu MS stáhnout ty W10, ale dělá mi to úplně to stejné, že mi to nechce stáhnout.

neviem čo si tym chceš ,,vylepšit,, ale tak si ho stiahni rovnohttp://www.microsoft.com/en-us/software-download/t... -----------------------------------------------------------------------------------p.s. pozdravuj toho vola čo ti nakazal stahovat aktualizacie ktore ti ten spy W10 hned zmaže

Hlavně si opravdu zazálohuj ty Win7 starter, ty už jinak neseženeš. A ne abys tam cpal WIN10 x64, na 2GB RAM.

starter je na každom ORIGINALNOM dvd W7 32bit-----------------------------------------------------------------navštiv wikipediu z dotazom čo je a načo služi subor: ei.cfg

A teď ještě otázka. Zůstane na disku recovery oddíl s Win 7 Starter, když tam nainstaluju Win 10?

To záleží, jak to nainstaluješ. Ale moc bych s tim nepočítal. Každopádně W7 tam není problém kudykoliv nainstalovat zpátky.

ostane ale či bude použitelny zaleži na tebe - neznič si prvy oddiel (100mb) pred C-kom inak ti vstavene recovery nepojde spustit,ale ak si zapišeš key tak ho tam daš aj sam

Moc dobře jim to nejede. Mě zase nejde navázat při přerušeném stahování, ani skrze IE ani skrze WGet. Vůbec se nedivím, že máme problémy se službou Windows Update.

blbá otázka..nič podstatné z nej neviem, to znamená, má ten notebook vôbec podporu od výrobcu, myslím ovládače na W10?