» Poradna » Programy

Nejde stáhnout program ze Slunečnice

Zdravím, chtěla jsem si stáhnout nějaký program na zaheslování souborů. Zkoušela jsem Secret Folder nebo WFH, ale zobrazuje se mi hláška " Soubor odstraněn, desinfekce není možná". Stahovala jsem ze Slunečnice. Kde je problém?

Odpovědi na otázku

Buď ráda, že to nešlo. Vždycky je totiž lepší stahovat program přímo z webu vývojáře, než tady těch hromadných úložišť programů. Tak totiž často k programům bývá přibalen nějaký "dárek" ve formě nějakého malware nebo adware.

u Slunečnice bych malware nečekal - rozhodně ne úmyslně. Stejně tak větší weby ala Stahuj.cz - profitujou z reklamy, tak si nemůžou dovolit špatnou publicitu. A pro člověka co neumí anglicky je zdroj typu Softpedia nebo Sourceforge často problém...

Já mám pocit, že právě slunecnice nějaké adware přibalovala, pokud to člověk při stahování neodškrtnul. Ale je fakt, že to už je delší dobu. Každopádně by se programy měly primárně tahat spíš z webů tvůrce.

Souhlas.Z kraje týdne jsem stahoval CCleaner a dokonce nešel nainstalovat když jsem odmitl ty přidané doplňky (adware). A bylo to nejen na Slunečnici. Bez adware šel nainstalovat jen z oficiálního webu.S jinými programy to asi bude podobné.K tomu CCleaneru: Nepoužívám ho, ale chtěl jsem se přesvědčit kdo má v diskuzi pravdu (zastánci nebo odpůrci). https://www.zive.cz/poradna/ccleaner/sc-20-cq... Můj názor je, že je užitečný jedině k hledání duplicitních souborů.To, co smaže lze smazat i systémovým čističem. A u registrů se jen "tváří", že je smazal, ale nesmazal je, ale některé možná smaže (ty systémové) aby systém poškodil.

O tych registroch a ich "mazaní" CCleanerom som už viackrát písal, že je to len placebo. CCleaner nikdy registre nevymaže (len nastaví príznak neaktívny), po reštarte sú tam opäť.CCleaner odo mňa poletel pred rokmi. A na zisťovanie duplicitných súborov je na nete hafo iných programov.

Vím, že jsi to psal. To mě také přimělo k tomu, abych se sám přesvědčil jestli máš pravdu - no, pravdu jsi měl a máš.Je ale zajímavé, že když registry nemaže, tak dokáže nenávratně poškodit systém.CCleaner nepoužívám, ikdyž jsem ho kdysi na XP používal. Vím, že na zjišťování duplicit jsou jiné programy, ale chtěl jsem jen uvést, co na CCleaneru funguje.

Seznam Lištička.

Na zaheslovaní souborů ti stačí třeba 7-zip, který je zdarma na stránkách výrobce:https://www.7-zip.org/Pokud chceš něco důmyslnějšího, můžeš se pustit do šifrování. Klidně i celých disků. Také zdarma na stránkách výrobce:https://www.veracrypt.fr/en/Downloads.htmlNicméně to už vyžaduje nějaké znalosti a je třeba vědět, co to dělá. Ale návodů je na to na netu dost.

No neprošlo mi to přes Kaspersky... ale koukala jsem na ten 7-zip a myslím, že bude O.K. Moc děkuju

7-zip taky doporučuji, kromě šifrování umí rozbalit naprostou většinu komprimovaných souborů. Je malý, šikovný a neotravuje reklamami.

Tak už jsem instalovala a je fakt perfektní

Pokud potřebuješ, aby nebylo vidět, co je v zabaleném a zaheslovaném souboru, doporučuji používat "7z" formát a zatrhnout tam volbu "Zakódovat názvy souborů":https://ctrlv.cz/shots/2020/02/12/sufh.pngBez toho to sice nejde otevřít, ale je možné vidět, co je uvnitř.

Děkuju za upozornění, ale již při druhém zaheslování souboru jsem na tuto možnost přišla a použila

Ani se nedivím,že ti to nešlo stáhnout ja to stáhl na te slunečnici v mobilu a projel to ve virustotal a https://ibb.co/b52SmRn

Věci stažené ze Slunečnice mívají připojený bundleware od seznamu - Lištičku. Dá se to při instalaci odškrtnout že to nechceš ale antiviru to přesto vadí.