Nejde spustit počítač

Tak dneska mi můj stařík odmítl naběhnout! Po oddeklování jsem zjistil, že se točí všechny ventilátory a jde otevřít a zavřít dvd mechanika - jinak ani ťuk!! Při zapnutí se ani neozve pípnutí, monitor bez signálu, nesvítí klávesnice, myš, pc nejde vypnout vypínačem a ani tlačítkem restartovat. Základní deska je MSI K8N Neo4 - stáří 8 let (Win XP-Home). Vím, že mi většina poradí sběrný dvůr ale pokud by měl někdo i méně destruktivní řešení budu rád. Díky předem

Odpovědi na otázku

Dedukcia je správna - zberný dvor. To, že ventilátory sa točia, mechanika ide otvoriť = napätie je. Ale to je všetko, pretože ostatné už je mŕtve - grafika, IDE BUS, porty atď. A príčinou je to, čo všetko dokopy spája - matičná doska.

No... tušil jsem to, jenom se divim, že to bylo bez nějakého erroru třeba s napětím nebo tak. Ráno jsem ho pustil a korektně vypnul a odpoledne - NIC!

choď na to vylúčovacou metodou - vymeň zdroj, poodpájaj HDD, RAM, prever káble...

Je možné ,že je poškozený zdroj .

V tom lepším případě kondenzátor ve zdroji - to lze i levně opravit. V tom horším je v háji deska a to buď sehnat podobnou třeba z aukra, nebo ten sběrný dvůr. Vyzkoušej jiný spolehlivý zdroj a uvidíš.

No, chce to postupně, pokud můžete, věe postupně přezkoušet jinde.Jnak, je to nákladné, ale postupná výměna komponent by neuškodila. Napište rozpočet a my tu něco vymyslíme.

Mám na prodej PC:Procesor: Intel Haswell G1840 2x2,8Ghz sc. 1150 (rychlé dvoujádro nejnovější generace s velmi nízkou spotřebou)Základní deska: ASUS H81M-K (USB3, SATA3, PCIe 3)Paměť: 4GB DDR3 1333Mhz (1x4GB)HDD: Western Digital 160GB SATA (Mohu vyměnit za 500GB disk)Zdroj: Chieftec GPS-400AA-101 A 400WSkříň: černáCena 3200,-Když tak napiš na klapo(zavináč)post.cz

Všem díky moc za rady! Dneska jsem odvezl comp do servisu, tak uvidím.. Moc peněz se mi do starého krámu strkat nechce a na nový momentálně nemám!For klabo - tvoje nabídka mě zaujala, do konce týdne bych měl vědět, jak to vypadá - kdyžtak se ozvu. Díky

Ta nabídka vypadá opravdu dobre... Vse bude pokrok oproti tomu staremu, i kdyz to je nejslabi cpucko, ale je to dobre upgradovatelne pc v teto dobe.