Nejde spustit PC

Ahoj,prosím o pomoc, po sestavení PC se při zapnutí počitač na vteřinu rozsvítí, větráky se roztočí, ale hned se zas vypne. A poté se už ani nezapne. PC sestava: CPU: AMD Ryzen 3600, MB: MSI B450 Tomahawk, GPU: MSI GeForce GTX 1660ti GamingX, Chlazení: Vodník Corsair H100x, Zdroj: EVGA 550 B3 (550W), HDD: Seagate Baracuda 2TB, SSD: Crucial 250 GB, Case: FSP CMT340. Předem díky z rady

Odpovědi na otázku

A je na desce bios podporující Ryzen 3000 ?

Není musí se aktualizovat. Ale na to je to potřeba spustit

To ovšem s procesorem řady 3000 a starým biosem nejde a nepůjde.

Táto doska podporuje update Biosu aj bez CPU na doske.Postup je uvedený v manuále:Updating BIOS with Flash BIOS ButtonBefore updating:Please download the latest BIOS file that matches your motherboard model from MSI® website and rename the BIOS file to MSI.ROM. And then, save the MSI.ROM file to the root of USB flash drive.ImportantOnly the FAT32 format USB flash drive supports updating BIOS by Flash BIOS Button.1. Connect power supply to CPU_PWR1 and ATX_PWR1. (No other components are necessary but power supply.)2. Plug the USB flash drive that contains the MSI.ROM file into the Flash BIOS Port on rear I/O panel.3. Press the Flash BIOS Button to flash BIOS, and the LED next to the button starts flashing.4. After the flashing BIOS process is 100% completed, the LED would be off simultaneously.

OK Díky moc půjdu to zkusit

Skontroluj prípadne aktualizuj verziu BIOS-u.Ďalšie možnosti:Ešte raz prekontroluj všetky komponenty, či ich máš osadené správne, hlavne RAM skontroluj, či je správne cvaknutá v slote.Skontroluj zdroj, či sú všetky káble zapojené a či nie je nejaký, ktorý nie je zapojený a mal by byť.Môže to byť aj nefunkčnou základnou doskou, kde si kupoval komponenty? Všetky sú nové, alebo použité?

Aktualizační software mám stáhnutý a připravený ale na aktualizaci je potřeba aby se spustil PC a Bios a to se neděje. Jinak všechny komponenty jsou nové koupené na Alze a kabely by měli být všechny pozapojované

To jsi nevěděl dřív že musí být bios aktulizovaný, proč si ho nenechal aktualizovat na Alze kde jsi to kupoval. Ta tvoje deska by mohl jýt aktualizovat bez procesoru.tady máš návod jak to udělat a jaké desky to podprují. https://www.czc.cz/geek/nove-ryzeny-bezi-i-n...

Tady fakt nikdo nečte manuál? Nebo support list?

Manuály se čtou zásadně až tehdy, když selžou všechny pokusy!

Pokiaľ nepomôže ani jedno, tak postupuj takto:Všetko vyber z PC, a zapoj do zák. dosky len CPU a zdroj. PWR_ON piny skratuj napr. šrobovákom. Ak nenabehne, je zrejme KO doska, Samozrejme ešte pred vybraním dávaj pozor, aby ta nekopla elektrina. komponenty totiž môžu byť pod prúdom.Alebo to hoď do servisu..

nekde si pujcit starsi ryzen.. a nebo si ho proste koupit prez net dat ho do desky updatnout a pak hned vratit.

Na co by kupval a nebo půjčoval jiný ryzén když jeho deska podporuje nahrání biosu bez procesoru, nahoře v mém odkazu je návod jak aktualizovat bios bez procesoru a které desky to podprují.

To ja vim, ale tak asi kdyz uz tu pise podruhe stejne tema tak asi mu to nejde. Jinak by to uz davno udelal. Muzeme doufat ze to podle navodu zvladne a nebo si to necha od nekoho updatovat.. v tom hrosim pripade to muze byt vadne cpu

Alza nabízí sestavení PC, měl bys pak i aktuální Bios v ceně. Nebo můžeš dojet do Alzy a nechat si Bios zaktualizovat.

... tak zde máš videonávod na upgrade BIOSu bez CPU: https://www.youtube.com/watch

Nechcem strašiť ale tomahawk ma s aktualizáciou biosu trochu problémyhttps://forum-en.msi.com/index.php