Nejde spustit PC, svítí jen diody na desce

Dobrý den,dneska mi nejde spustit PC, u spouštěcího tlačítka svítí obě kontrolky jak červena tak i zelená (asi Hardisk cervena a zelena zapnuto), plus na základní desce svítí 4 diody, u nich je nápis PHASE LED, 1,2,3,4 možná knim patří i tento napis DD4, DD5, DD6, DD7, každá svíti jinou barvou, 1 a 2 svítí zeleně, 3- oranžově, 4- červeně.Z PC jsem vytahl vsechny kabely USB, monitor, sluchatka atd...Z ventilátoru se točí pouze zdroj.Zádné pípnutí na začátku.Ventilátior CPU se jen pootoči při spuštění či zmáčknutí tlačítka start.Tento problem se mi stal už víckrát, vždycky se nějak zapl, třeba až po 10 zmáčknutí tlačítka start, nebo bouchnuti do PC...Ale dneska se mu nechce už vůbec...Prosím včem je závada?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Vieš skúsiť iný zdroj?

Stalo se mi ůplně to samé,stačí vymněnit zdroj.Nejspíš máš někde zkažený vodič jsou totiš hliníkové(hliník je velice roztažný kov) a ty mohou prasknout.nebo to máš špatně zapojené zkus to zapojit znova.

Jsi neobyčejně konzistentní: Svá hloupá slova doprovázíš neméně hloupým pravopisem. Působíš dojmem pologramotného idiota...

Jste neobyčejně drzý, Váš příspěvek je tu platný jako mrtvému zimník!

Když někdo napíše naprostou pitomost (hliníkové vodiče) a ještě k tomu doprasí pravopis, je drzostí ho na to upozornit? Ani bych neřekl. Jinak by mohl totiž někdo tomu nesmyslu o hliníkových vodičích ještě uvěřit.

Ve starech barákách se používal hliník na vedení, třeba to je 30 let starej zdroj :Dbtw: dnes ti podle mě hliník nedovolí žádná norma skoro nikde, ne ?

To samozřejmě vím, taky jsem si s hliníkem užil Ale on asi nemluví o rozvodu 230V.

Jistě... to byl joke :)Pokud je vše zapojené ok, tak podle mě zdroj nebo deska.. nevím co to ej za desku, za hw atd. takže to je pak těžký něco odhadovat...

Ty hliníkové vodiče jsou podle tebe kde? Doufám, že si děláš jen hloupou legraci...

Což takhle vzít manuál a podívat se, co ta kombinace svítících LEDek znamená?

To je az prilis odvazny napad!

Může to být více věcí: Vadný zdroj, vybitá baterka CMOS (některé desky s takovou baterkou nenastartují), nebo nějaká závada na základní desce, např. nafouknuté kondenzátory, nebo nějaký studený spoj (který těžko nalezne i osoba velmi, velmi znalá).

Nebo kdejaky z konektoru vypadly kabel, ve slotu posunuta karta ci modul.. Muze to byt kde co. A kdyz se k tomu pristupuje tak, ze se hlavne necte manual, aby se nedejboze nezjistil vyznam te LED signalizace, tak je to tezke. :o(

problém vyřešen, přehodil jsem paměť RAM do jiného slotu

sice nemám už 4 Gb paměti, jede jen 2 Gb

Tak to asi není moc dobře vyřešený problém P.S. nejsou to 2/4Gb, ale 2/4GB. B vs. b je osminásobný rozdíl.

mám celkem čtyři sloty, dva sloty jsou obsazené dvěma 2 GB paměti RAM, mám tam obě ramky, ale funguje jen jedna, už vím, že jeden slot nejde vůbec, protože pak PC nespustím, zkusím ještě jednu kombinaci...

Pokud máš čtyři sloty, zkus osadit ob jeden. Ale ideálně se podívat do manuálu k desce, kde je vždy vysvětleno, do kterých slotů se při jaké kombinaci mají moduly osazovat, ať máš jistotu.

mám tuhle základní desku: http://www.gigabyte.cz/products/mb/specs/ga-ep43... poslední dva sloty (dále od procesoru) jsem osadil pamětí. Teď už mi funguje plných 4GB. První dva sloty asi zřejmě (ty blíže k procesoru) nefungují...Ty ledky znamenají: PHASE LEDThe number of lighted LEDs indicates the CPU loading. The higher the CPU loading, the more thenumber of lighted LEDs. To enable the Phase LED display function, please first enable DynamicEnergy Saver Advanced. Refer to Chapter 4, "Dynamic Energy Saver Advanced," for moredetails.takže ledky singnalizují zátěž procesoru...což mi nic neřeklo...takže pořád netuším, v čem je závada...co se stalo, že ty dva sloty nefungují...

Pokud pametove sloty nefunguji tak, jak podle manualu k desce fungovat maji, pak je zcela zjevne vadna zakladni deska. (Nejde-li samozrejme o vadu tech RAM modulu, ktera se nekdy muze projevovat dost zvlastnim zpusobem..)

no vypadáto že channel 1 (ty dva sloty u procesoru) jsou poškozené...

A když se do toho třískne tak taky nic?

stáva se mi to často ale také mi to nejde spustit