» Poradna » Notebooky

Nejde spustit notebook

Dobrý den jak jsem psala tak mi nejde spustit notebook. Mám Asus X51L s operačním systémem Windows XP home edition. Dostala jsem ho takže nevím jak s ním zacházeli. Normálně se načítá a potom mi přejde do zotavení systému windows chyb. Zkoušela jsem všechny možnosti jak do nouzovýho režimu tak poslední známa funkční konfigurace a nic, stále se mi objevovala blue screen of death s kodem problému 0x000000ED. Zkoušela jsem hledat na internetu a tam psali přeinstalovat windows, zkusila jsem to ale nic, disk se mi načetl ale všechny možnosti mi psali že nemám pevný disk.

Odpovědi na otázku

Pokud byla přeinstalace provedena správně, je možné, že už je v záchvěvu smrti. Při tomto stáří už by to nebylo nic neobvyklého. Zkuste stáhnout nějaký Linux (na tohle takové Lubuntu) a spustit jako live či nainstalovat. Tím se vymezí, zda je problém v XP nebo HW.

No, nic ve zlém, ale podle tvého popisu bych to dal někomu, kdo je dostatečně znalý instalace windows a je schopen provést instalaci tak, jak je nutné.Na starých noteboocích a windowsech to nemusí být triviální a popisovat tady instalaci krok za krokem není reálné. Nendejbože, kdyby se vyskytly nějaké problémy.