» Poradna » Notebooky

Nejde spustit notebook ASUS napájený jen z adaptéru

Baterie je vybitá,nedá se už nabít,notebook nebyl rok používaný.Po zapnutí krátce zavrčí harddisk-jen pokus o roztočení a nic.Může být vybitá baterie v BIOSu?Nebo má adaptér malý výkon(65W)?Jedná se o ASUS X51R,stáří asi 9 let

Odpovědi na otázku

cmos baterka s tím nemá nic. Zkus jiný adaptér (klidně z jiného NTB, skoro všechny mají 19,5V).

Díky,zkusím to,ale kontrolka nabíjení svítí,tak snad funguje.

Tak jsem to spustil z původního adaptéru(dvě rychlá stisknutí zapínacího tlačítka).Harddisk se rozběhne,ale jen černá obrazovka-BIOS nelze při spuštění vyvolat.Dotaz do servisu-prý asi vadná deska.Mě se to nezdá,leželo to rok ve skříni,před tím to běželo

Rok to leželo, ale ROHS pracuje stále.....

Tak dík,asi máš pravdu,na Bazoši je dost nabídek těchto notebooků s vadnou základní deskou.Přesto,než jej vyhodím,zkusím vyměnit baterii v CMOS.Kupovat starší desku z Aliexpressu za 700,-Kč asi nemá cenu