» Poradna » Programy

Nejde spustit hra - vůbec nic se neděje.

Zdravím Vás,mám problém s hrou - GTA IV. Nainstaloval jsem a když jí spustím tak se vůbec nic nestane - nenaskočí žádná chybová hláška, pouze se otevře "Xbox Game Bar" (nevím co to je, nějaká nová chujovina ve win10?) ale hra se nespustí.Podotýkám, že hru mám originální (DVD verze), stejně tak Windows 10. A počítač mám úplně nový, čistý, kompletně aktualizovaný včetně veškerých ovladačů.Zkoušel jsem i něco Googlit, ale bez úspěchu (rady jak aktualizovat ovladače, directX apod. nijak nezabraly)Mám nainstalované aktuální ovladače grafiky, základní desky, directX, všechny aktualizace Windows...A pěkně mě to štve - počítač mě stál dost peněz a rád bych si zahrál postupně různé hry, které jsem na předchozím PC hrát nemohl. Nainstaluju první hru (GTA IV) a hned je problém.Nějaké rady, prosím?EDIT: Tak a teď jsem ještě přes Steam nainstaloval GTA: San Andreas. Tohle spustit jde, ale zobrazuje se mi v rozlišení 640x480. Když v nastavení změním volbu na 1920x1080, tak se volba sice potvrdí a uloží, ale na pohled se nezmění vůbec nic a vypadá to stejně, jako předtím v rozlišení 640x480. Navíc když vypnu "frame limiter", tak se hra seká. Tak kde je sakra problém?!

Odpovědi na otázku

Asi to chce nějaký Fix pro Win10. Hledej.

U GTA IV je problém s Microsoft Game Live nebo jak se to jmenuje. Už jsem to dlouho neinstaloval, takže ti přesně nenapíšu, co s tím, ale návodů je na to na netu spousta.

Musí nainstalovat poslední Microsoft Game Livehttps://go.microsoft.com/fwlink/

Pro Gta IV Vyšel patch fix na Windows 10... Tušim 1.8 nebno 1.9 dostupny na rockstaru.