» Poradna » Programy

Nejde spusit gpedit.msc ve vistach

Ahoj,
mam win vista a potreboval bych spustit gpedit.msc, bohuzel system hlasi, ze pozadovany proces nemuze najit. Nevite co s tim? V XPckach mi to jde spustit uplne v pohode. Diky.

Odpovědi na otázku

Windows Vista premium neobsahuje gpedit, v ostatnych ediciach by mal byt, neviem aku mas ? Neviem, ci sa to da doinstalovat, treba pozriet microsoft stranku. Skus spustit management konzolu mmc.exe a pridat tam snap-in na group policy, ak sa tam bude nachadzat.

ahoj, diky, zkusim to. uplne jsem zapomnel dodat, ze mam vista premium.

Vista premium mam doma, tam to zrejme nepojde. Jedina edicia co gpedit neobsahuje, ten snap-in som neskusal, tak mozes skusit, ci sa nestane "zazrak" :) inac mrkni sem, vraj sa to da nejako cez spreadsheet, ale o tom nemam paru, lebo som to neskusal www.microsoft.com ...