» Poradna » Notebooky

Nejde se připojit na wifi na ntb, přestože na druhém ntb to jde.

Dobrý den,přestěhoval jsem se do nového bytu kde je zabezpečená wifi, na mobilech i na mém notebooku se mi wifi bez problemu připojí, ale na notebooku od přítelkyně vůbec. Píše to: k této síti se nedá připojit (heslo i název zadávám správně). Zkoušel jsem nastavit nové připojení k síti -> ručně připojit bezdrátovou síť a pořád nic. Wifi má typ zabezpečení WPA-osobní, když jsem ale při ručním připojování volil typ zabezpečení, měl jsem tam jen WEP , WPA2 a 802.1x . Možná tady bude problém.Mohl by mi někdo prosím poradit?

Odpovědi na otázku

Ak sa tlf.pripaja v mode 11n (11b/g/n) je nutne pouzit sifrovanie WPA2/AES. Ziadne ine sifrovanie norma v mode 11n nepovoluje. Niektore ovladace maju nekompatibilne rozsirenie, ktore umoznuje aj v 11n pouzit WPA/TKIP. Telefon take rozsirenie asi mat nebude. 802.1x je nutne mat vypnute ak nemas na sieti specialny server. To by si zrejme vedel ak by si taky mal.

Zkoušel jsem to připojit na WPA2, protože WPA tam na vyběr ani nemam a pořad nic. Pořád to píše na wifi se nelze připojit. Přitom normalně jede na druhem ntb i na dvou telefonech. Nebude problém v tom ntb?

Môže..... iný kanál... zmeniť kanál na routeri...

Existuje este jeden problem klientskych wifi ovladacov s rozlisovanim WPA/WPA2 ak je router nakonfigurovany tak, ze moze pouzit niektore z dvoch sifrovani a to WPA, alebo WPA2 podla toho co si pyta klient. Tento vyber nefunguje niekedy spravne. Vtedy je potrebne router nakonfigurovat len na jedno sifrovanie a to WPA2/AES ak sa na neho pripajaju klienti v 11n mode. Zmenit sifrovanie len na telefone na WPA2 bez spravneho nastavenia routra nepomoze. Tiez mozes vyskusat iny kanal. Moze byt problem s rusenim od toho telefonu.

Jo, kecam o tlf, ale myslim tym ten notebook, co ma problem sa pripojit.