» Poradna » Programy

Nejde ScanDisk

Kdyz spustim scandisk, ukaze se prubeh, jeden dilek v okenku, a pak se znovu spusti (restartuje), a tak to jde stale dokola. V nouzovem rezimu jede normalne. To by mi poukazovalo na nejaky bezici proces ktery v normalnim rezimu nepusti scandisk dal, a v nouzovym kdyz nebezi, tak vse probehne ok. Jak na to prijit co to znemoznuje?Jinak sestava - predpotopny notebook 6let stary Compaq Armada 110, 256RAM, 850Celeron, 80GB HDD (vymeneny), WIN ME.Bezi mi jen NAV, u ktereho pri scandisku vypinam rezid. stit, jinak nebezi zadne jine procesy, takove ty normalni jako je FW, atd., kdyz delam scandisk nejsem na siti, vsechno vypnute. Musim proste scandisk stornovat, jinak neskonci.Doufam ze jsem to popsal srozumitelne, snazil jsem se.Diky za rady.

Odpovědi na otázku

Máš asi spuštěný nějaký program, který ten ScanDisk přerušuje. Zkus postupně vypínat programy, které se ti spouští při startu počítače. Až ho najdeš, tak ho vždy před ScanDiskem vypneš. Bylo by ale lepší používat jiný program na defragmentaci disku například O&O defrag a podobně. Nejenom že jsou lepší, ale i rychlejší. U ScanDisku mlůžeš při větším disku rovnout spát.

O&O na WinME nerozjedeš, leda jeho velmi starou verzi  .Na téhle sestavě bych určitě NAV neprovozoval, zkusil bychAVG Free nebo NOD32. Pokud nenajdeš proces, který ti to přerušuje,zkus ne Start - Programy - Příslušenství, ale Tento počítač - C: - Vlastnosti - Nástroje,někdy to odtud kupodivu zabere. Máš zatrženo Standardní + Opravovat chybynebo chceš Úplný ScanDisk ? Spořič máš zrušený ?Mi to jede normálně, máš záplaty ? Semtam si udělám defragmentaci programemPowerDefrag, který všechno udělá za tebe. Napřed po restartu vypne kravinyvčetně spořiče, udělá rychlý ScanDisk a pak se věnuje defragmentaci. Je to i jinakdost užitečný program. Můžeš si stáhnout trialku verze 3 nebo free Lite 2.1b :http://www.slunecnice.cz/product/Power-Defrag/Plná verze je lepší.

BTW, linky na AVG Free v angličtině a NOD32 Trial 30 dní ( sežere ještě míň RAMky ) :http://free.grisoft.com/doc/1http://www.eset.cz/d...

Diky za vsechny rady. Mam zapnute automaticke opravovani chyb, zkousel jsem to i bez toho, provadim standardni, ne uplny scandisk, nejede tak, ani tak. Budu muset zase v nouz. rezimu.Jinak NOD se mi libi, AVG bohuzel ne, zkousel jsem kdysi davno, ale s NAV jsem strasne spokojenej az na to ze asi fakt silene zere system.