» Poradna » Počítačové sítě

Nejde připojit k ADSL

Koupil jsem si tento route, přidělí mi to IP adresu, ale zaboha se nemůžu připojit k ADSL od Telecomu. Vše jsem udělal podle přiloženého návodu a nic :( ADSL kontrolka svítí zeleně, ale nemůžu se dostat na net. Když se podívám přes webové nastavení, tak mám tento status: http://www.graphic4web.com/router.jpg Myslím, že by ta část s WAN měla mít nějaké jiné údaje. Nevíte někdo co s tím?

Odpovědi na otázku

tak zkus vypnout router a chvili cekej a zapni a cekej. mam taky router, nekdy na chvili mi po zapnuti nefunguje a tak za 10 min uz zacne pracovat. dostanes se aspon k router?

K routeru se asi dostanu (DHCP prideli mi IP, pres webove rozhranni ho muzu nastavovat). Na Telecomu mi rekli, ze je linka v poradku. Normalne pres modem co mam do USB mi internet jede. Vyzkousel jsem nejake rady tady v poradne, ale stejne nic :(

Všiml jsem si, že tam máš PPPoE, já mám nastaveno tohle:PPPoAVPI: 8VCI: 48Multiplexing: VCMTU: AutomaticNevím, co z toho je důležité, ale zkusit to můžeš a uvidíš..

Mělo by to fungovat tak, že do IE zadáš 10.0.0.2 , už. jméno ADMIN heslo EPICROUTER, dále ve WAN konfiguraci v PPP uvedeš uživatelské jméno a heslo (přiděluje poskytovatel), uložíš, počkáš na reset routeru a měl by se připojit. Ale jednodušší je řídit se konfigurací pomocí prográmku, který bude na přiloženém CD. Jestli ho nemáš, platí varianta 1.Jinak se podívej na http://www.portforward.com/english/routers/port_forw... kde se sice jedná o forward protů, ale když najdeš ten svůj router, najdeš i návod, jak se do něho dostat.Pokud něco zkoníš, tak router má tl. reset. Tím nastavíš defaultní hodnoty.

SKUS ESTE RAZ POZRIET CI SI SPRAVNE ZAPOJIL SPLITTER, KABLE SA DON ZAPAJALU TAK, ZE TO NEMUSI BYT UPLNE INTUITIVNE