» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde přenést záloha HDD C: na nové SSD v Acronis True Image

Mám 2TB HDD rozdělený na C: (1TB) a D: (1TB), udělal jsem zálohu C: se všemi položkami na externí USB disk programem Acronis True Image do jednoho souboru tib. Snažím se přenést obsah disku C: na nové SSD 1TB. Odpojil jsem HDD, připojil jsem nové SSD a bootuji přes vytvořený záchranný disk USB Acronis. Tady si iniciuji nové SSD připojím externí USB s archivem, bohužel externí disk se nastaví jako C: a nové SSD jako D: Provedu přenos archivu, ale pak nenabootuji z SSD protože data jak jsem se podíval se vytvoří na D: Nevím jak mám postupovat. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

A ty čekáš, že tam budeš mít 2x C:? Nebudeš. To je pojmenování čistě pro aktuálně spuštěný systém. Nabootuj systém z toho SSD a budeš mít jak C: SSD a jako D: to druhé. Ale nesmíš startovat starý systém.

Problém je v tom, že v Acronisu iniciuji SSD tváří se jako C: připojím externí disk se záložním archivem a ten externí se změní na C: a nový SSD na D: přenos sice proběhne, ale do svazku D: na SSD, pochopitelně takto nenastartuji systém. Myslím, že problém je v tom přidělení písmen disků, ale s tím se nadá nic udělat

Na písmena disků vůbec neber zřetel.A to, že nenabootuješ s tím nemá nic společného. Je to způsobeno, žes do zálohy nezahrnul mbr. Nebo jestli máš instalované pod ufi/gpt, musíš na nový disk přenést i EFI oddíl.-------------------Nyní můžeš zkusit nabootovat instalačku W a opravit spouštění systému. Možná budeš mít štěstí.A příště se nepouštěj do věcí kterým nerozumíš - napřed si o tom něco najdi....

Připojil jsem HDD a zjistil jsem, že se vytvořily "dva" disky F: (rezervováno systémem) cca. 280 MB a G: se zbytkem dat z HDD. Přitom při obnově z archivu na SSD jsem zadal vše obnovit na nový disk..

Takže znova, s písmenama to nesouvisí. Jenže na nové SSD nestačí přenést jen původní oddíl s Windows označený původně "C:". Kromě toho "C:" tam je ještě několik oddílů, které je nutno taky přenést (a ne všechny mají písmena).Můžeš zkusit boot z instalačky a na novém SSD udělat "oprava spouštění", ty chybějící oddíly to možná založí.

100MB a vic oddil ma pouze GPT, MBR nemusi mit zadny. Podle me to dela zbytecne slozite kdyz nechava stejny format, tak bych zapojil novy ssd, pouzil Macrium Reflect? a udelal primo zivy klon puvodniho C: na novy. Nedavno jsem to resil u sebe, ale navic jsem puvodni MBR system prevadel na novy GPT disk a pak opravil boot pres Macrium Reflect..

Samozřejmě, že klonování je nejlepší způsob, ale klonuji větší disk na menší, oba oddíly jsou plné dat a já chtěl přesunout jen oddíl C: a takto to klonovat nejde, šel jsem cestou archivu a jeho rozbalení na nový SSD, do archivu jsem pochopitelně zahrnul všechny položky co byly v nabídce, SSD iniciován na MBR

Muzes si vybrat klonovani pouze C:, pokud je 1TB C: partition mensi nez cely novy 1TB SSD tak to nebude problem..

Nevím jaký program by to uměl, Acronis klonuje jen celé disky, nelze klonovat vybraný oddíl na nový disk.

Uz sem psal..zkus Macrium Reflect

"a já chtěl přesunout jen oddíl C: a takto to klonovat nejde"ale samozřejmě že to jde. Klonovat partitoon na disk. Máš koupenej tak kvalitní sw a tohle že by tam nešlo ? Pokud to v TrueImage neumíš tak si stáhni třeba Partition Wizard 9.1 tam je volba Migrovat OS na SSD. Jednodušší už to být nemůže..https://www.instaluj.cz/minitool-partition-wizard...

prostě to udělej za chodu z nabootovaneho systemu - migrovat OS na jiny disk - vezme to jen oddil C, smrkne to ho to na novy SSD a hotovo. Proc to komplikujes mezistavem pres image. Zbytecnost.

acronis true image dokaze urobit vacsi disk na mensi, dolezite je, aby si tam mal menej dat ako je ten maly disk. Priklad.. 1TB disk na 500GB disk, ale musis mat 400GB dat. Ak mas 600GB dat, tak to samozrejme nepojde. Cize naklonuj ten velky disk na maly, urobi ti Ccko a Dcko. Potom to Dcko zmaz, volne miesto pridaj k Ccku. Na 2TB disku to sprav naopak. Vsetko.

Jasně, to je taky řešení. Nebudu to už zkoumat a doplatím si SSD na 2 TB a udělám klon z disku na disk o stejné velikosti, snad to bude bez problému.

to je tiez riesenie. Alebo si nechaj ten 1TB SSD, sprav cistu instalaciu a netrap sa s clonovanim. Za usetrene peniaze kupis kopec 6packov piva.

Jen mimochodem, ATI z boot média má omezené možnosti klonování, vše je dostupné jen z instalovaného programu (ale tam je pak nutno to klonovat "z živého systému" nebo z vyndaného disku v jiném PC).Macrium Reflect (i free) je v tomhle asi lepší.A ještě poznámka, nové SSD bych nedělal jako MBR, určitě GPT + UEFI boot (pokud teda to není historické PC).

Macrium Reflect taky můžu doporučit. A v placené verzi, člověk získá ještě nějaké funkce navíc, které nejsou k zahození.