» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde přeinstalovat Windows 7

Zdravím. Mám stolní PC, který bych rád přeinstaloval. Mám originál CD, ale, mechanika je rozbitá, takže používám Flashku. Nastavil jsem bootování z USB na prnví místo, ale výsledkem je pouze tohle https://ctrlv.cz/hsj5 Zkusil jsem i jinou flashku, ale PC ji při bootování ani neidentifikuje, kdežto flaska normal funguje. Tento postup jsem dělal asi před rokem a bylo to bez problému.Nevíte v čem může být problém?Děkuju.

Odpovědi na otázku

Chtělo by to jít víc do hloubky: název základní desky? flashka je USB 2.0 nebo 3.0? nenastala někde chybka při vytváření bootovací instalační flashky?

MB je Gigabyte, flashka co háže chybu je 2.0, ta druhá co ji PC "nevidí" je 3.0. O žádné chybě nevím, dal jsem CD s Windows do jiného PC a vzal všechny soubory co na ní byly a dal jsem je na flashku, kterou jsem ještě předtím formátoval.

Bootovací flashka se dělá třeba tímto nástrojem - http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/zalohov...

"dal jsem CD s Windows do jiného PC a vzal všechny soubory co na ní byly a dal jsem je na flashku"Takto bootovaciu flashku nikdy nevytvoris.Navodov na vytvorenie "bootovacieho media" na USB flash je plny internet, takze opisovat to sem nema vyznam.P.S. Instalacka Windows 7 je na DVD, na CD sa nevojde.

Aha... měl jsem pocit, že jsem to dělal minule přesně jak to dělám teď, ale přesně si nepamatuju. Tak jestli to bylo kvůli téhle kravině, tak pardon, že tu otravuju. :)

Neotravujes, poradna je od slova poradit.

Tak to se nedivim, že to nejede 1) napište PŘESNÝ název základní desky, jen jméno výrobce je nám tu na prd2) zkopírovat obsah CD/DVD na flashku nestačí, na to je extra prográmek, x-krát zde v Poradně zmiňovaný Rufus (https://rufus.akeo.ie/)A na vytvoření té bootovací instalační flashky samozřejmě potřebujete PC/notes v funkčními Win a s DVD mechanikou nebo staženým inst. ISO obrazem Win. Pokud takový stroj nemáte, požádejte o součinnost kamarády. Pokud nemají v notesech mechaniky, stáhněte si ISO z webu Mrkvosoftu a později jen použijete svůj licenční kód.

Bios určitě podporuje bootování z USB ????????

Už to funguje, opravdu se z flashky musela stát bootovatelná. Díky moc. :)