» Poradna » Notebooky

Nejde otevřít Windows Live Mail 2012 z důvodu plné schránky, prosba laika

Jako důchodci dostáváme spoustu mailů od přátel někdy s velkými přílohami. Maily nestačím mazat v dostatečném množství, a nyní mi nejde Live mail vůbec otevřít. Kolečko se točí a asi po 10 minutách se objeví nápis, že nejde otevřít a že je asi plná schránka (na disku je místa dost). Takže na maily se dívám jen prostřednictvím internetu, co tam bylo v koši, jsem vysypal, smazal jsem pro jistotu spoustu skenů a obrázků, ale už třetí den nejdou maily otevřít.Díky za radu, Slavoj.

Odpovědi na otázku

Řešení je tady dost. Jen je otázka, zda jsou funkčním na váš problém.https://www.google.com/searchJinak rada je, začít používat normálního poštovního klienta. Například Thunderbird.

pokud jsi neměl v počítači stažené maily, které by ti chyběly a máš vše i na webu, tak bych zvážil možnost smazat Live Mail vč. uložených mailů. Akorát já osobně netuším, kde je to uložené (asi nebude problém to zjistit).Protože na webu sis v mailu už uklidil, tak pak už bych jen nainstaloval Mozilla Thunderbirdhttps://www.mozilla.cz/stahnout/thunderbird/který má několik podstatných výhod:1) na všech počítačích vypadá Thunderbird stejně (už několik let a je jedno zda máš Windows 7 / 8 / 10 nebo třeba linux) a stále se aktivně vyvíjí - naproti tomu Live Mail Microsoft už dávno "odstřelil" a je otázka času, kdy přestane fungovat úplně- emailové klienty Microsoft střídá jak fusekle a průběžně jim přehrabává vzhled a rozhraní, skoro se dá říct "co nové Windows, to úplně nový/jiný klient"2) Windows Live Mail je zastaralý, nepodporovaný a mohou tam být bezpečnostní díry3) pro Thunderbird není problém, když změníš počítač (nebo i operační systém) - dá se přenést pošta i nastaveníPS: a taky doporučuju přestat používat Internet Explorer - Microsoft sám říká, že by ho lidi neměli používat. Spolu s Thunderbirdem si stáhni rovnou i Firefox:https://www.mozilla.org/cs/firefox/new/jak Thunderbird tak Firefox jsou pro všechny zcela zdarma a v češtině

PROMAZAT ZPRAVY VYSYPAT KOS.

Pardom nedocetl jsem. Tak jdu klecet do kouta

Já bych přešel na jiného klienta. Windows Live Mail (resp. celý ten balík Essentials 2012) už není několik let podporován a MS to úplně odstranil ze svého webu.