» Poradna » Web a internet

Nejde otevřít příloha mp4 v Gmailu

Dobrý den, narazil jsem na problém při otevírání příloh ve formátu mp4. Přílohy jdou standardně stáhnout, ale nejdou přehrát přímo v prostředí prohlížeče. Už jsem zkoušel různé postupy, ať mazání cache a cookies nebo spustit gmail v anonymním režimu. Na tento problém jsem narazil na matčiném počítači, ale zjistil jsem, že na mém notebooku mám stejný problém. Zkusil jsem email s přílohou poslat na mou sekundární adresu od seznamu a tam se příloha otevřela bez sebemenších problémů. I v aplikaci Gmail na androidu lze tuto přílohu normálně otevřít a zhlédnout. Předem moc děkuji za Vaše reakce

Odpovědi na otázku

On je taky velmi hloupý nápad otevírat to přímo v prohlížeči. Tohle skutečně fungovat nemusí. Na přehrávání videa jsou určeny přehrávače, takže prostě video stáhni a přehrávej v přehrávači. Mimochodem, ono není moc standardní ani posílání videa mailem ;)

Nevím proč bych měl všechno stahovat a fragmentovat si harddisk, když se to může pouze uložit do vyrovnávací paměti. J

Proč? Prostě proto, že to takto bude fungovat. Otevírání v prohlížeči je drbání se pravou rukou za levým uchem a vídíš sám výsledek. A nemůžeš to nijak změnit.

A co myslis ze sa to stahuje do RAM, disk si fragmentujes tak ci tak, lebo sa to ulozi do systemoveho temp adresaru.

Dobře, zas tak do toho moc nevidím, ale právě že je problém v tom, že má matka má 70 let a stahování a mazání souborů je už pro ní nadlidský úkol. Tak prostě klepla na přílohu a ono to najednou hrálo.

Pokud je zvyklá klepnout na přílohu, co jí přijde mailem buhví od koho, tak potěš koště, to bude mít OS pořádně zasviněný různým balastem. Proti tomu je nemožnost přehrání mp4 zanedbatelný problém. Každopádně ji prostě budeš muset naučit kliknout na "stáhnout" místo "otevřít" a na ploše jí nechat zástupce složky "stažené soubory". To už snad zvládne rozkliknout a stažené video si pustit, pokud zvládá otevření mailu.

A stáhne si ten balast, a ještě si zasviní počítač. No to je argumentace.

Tak bude lepsie, ked bude mat mailoveho klienta samostatny program, ako gmail vo webovom prehliadaci. Tam sa to riadi systemovymi asociaciami a otvori to priamo v prehravaci, napr. VLC player.

On se neptá na to, jestli je to hloupost spouštět to z mailu, tak proč to komentujete? On se ptá proč to nejde, když ze seznamu to jde bez problému. To nevíte, že? Pak je to zbytečnej koment a zapleveluje komunikaci.

Kazdy ma sve specifikum co jde a co ne. Co jde u seznamu nejde treba u volny. Volny nevyzaduje extra zabezpeceni a seznam me kolikrat za to nepusti hned do schranky dela obstrukce jak fecbuk kdyz jsem rusil profil

Ale načtení přílohy do vyrovnávací paměti je standardní věc kterou dělá každý emailový klient.

A tu vyrovnávací paměť máš myslíš jako kde? :D

Promiň za mou nevědomost. Domníval jsem se že když to jde do vyrovnávací paměti tak že se to nezapisuje po celém HDD.

Ta vyrovnávací paměť (respektive složka TEMP prohlížeče) je úplně normální složka a může být po disku rozházená úplně stejně, jako složka stažených souborů.

kdyby měl poskytovatel webmailu řešit podporu online prohlížení všech možných příloh a videí s bůhvíjakými kodeky, tak nedělá nic jiného a prachy z toho žádné. Je takový problém přílohu stáhnout, když už si mermomocí musíš posílat videa emailem?

Treba je v dojmu ze vse co nekde jde pujde i jinde. Zrejme nezacinal na kulickovem pocitadle a na psacim stroji

No v prvé řadě jde o to, že to tak normálně fungovalo a teď najednou ne, proto přemýšlím v čem je problém. Další věc je ta, že to řeším kvůli mé sedmdesátileté matky, která je ráda že je ráda, natož aby někde něco stahovala a pak zase mazala. Samozřejmě vím že na sdílení videí existují mnohem lepší služby než je email, ale jde o to že to co jsem dělali my před 15 lety (rozesílání emailů přes mail) to nyní frčí u generace sedmdesátých.

Jestli myslis sedmdesatiletych, tak tam frci nesvar rozesilani zprav z prilohama celemu adresari, tedy i tem kteri to nechteji ale musi to strpet aby neprisli o zbytek svych znamych a nezustali sami.

Ano přesně o tomto nešvaru mluvím. Bohužel matka se nudí, ráda si prohlédne nějakou prezentaci s fotkami přírody a dalším balastem no a právě všechno fungovalo a funguje dobře kromě videí ve formátu mp4.

Smůla, věci se mění a u počítačů extra rychle. Kdo nezvládá se přizpůsobit, tak má smůlu. Mě spousta změn taky štve, ale musím si zvykat. A kromě toho, jak píše kolega, mp4 není žádný pevně daný formát. To je jen tzv. kontejner, ve kterém může být mraky různých videokodeků. Různé běžné, ale i všelijaké exotické, jejichž podporou se velké firmy prostě nehodlají obtěžovat. To znamená, že některé mp4 přehrát půjdou a jiné taky mp4, přehrát jít nemusí.

tohle je stejný problém u "AVI" a televizí - lidi se diví, proč televize některé AVI přehraje a jiné ne, když na PC fungujou všechny - mno, protože TV není PC a uvnitř toho AVI je holt pokaždé asi jiný kodek.

A dokonce se stane, že s aktualizací FW televize sem tam nějaký kodek přibyde nebo naopak zmizí. U mé Panasonic TV jsem se divil, proč mi najednou přestala přehrávat jeden film z flashky, který mi dříve přehrála. Přitom v počítači stále normálně funguje. Pro TV jsem ho musel překódovat.

"že to tak normálně fungovalo a teď najednou ne"A ta MP4 videa obsahují video se stejným kodekem jako ta, co předtím fungovala? Zkoušels přesně ty samé soubory, co dřív fungovaly?Uvědom si, že uvnitř toho MP4 kontejneru může být leccos a Google nebude hlídat všechny obskurní kodeky, co jsou na světě.Co zkusit matku naučit s emailovým klientem? Tam se po nakliknutí příloha otevře v nainstalovaném přehrávači (např. VLC nebo SMPlayer) "rovnou" aniž bys ji musel cíleně stahovat (ono ji totiž automaticky stáhne email klient).Vzhledem k tomu, jak Google čas od času překope Gmail, by např. Mozila Thunderbird mohl být mnohem přehlednější a navíc se nemusíš bát, že změna PC nebo operačního systému se na tom nějak projeví - protože Thunderbird na Windows vypadá a chová se úplně stejně jako Thunderbird např. u mne na linuxu.

No právě že jsem zkoušel nainstalovat nějaké emailové klienty včetně tebou zmíněného thunderbirdu. Bohužel ten počítač je v takovém stavu že cokoliv jsem nainstaloval se sekalo, pomalu se načítalo. Na chromu mi ten Gmail jel v rozumné rychlosti. Matka má i slabé připojení s agregací

Buhví taky, čím má máti počítač zablešený. Různý malware může dělat pěknou paseku.

pak máš ale problém se zakydaným systémem, takže to dřív nebo později budeš muset přeinstalovat. BTW, otázka je, zda matka potřebuje Windows - pak bys totiž prakticky zcela eliminoval její možnosti ten systém zasvinit.

No a jaký jiný os než windows máš na mysli?

Nějakou jednoduchou distribuci Linuxu. Základní věci, jako spustit prohlížeč a lézt po internetu nebo se přihlásit do mailu, přehrávání videa atd., se tam provádí prakticky stejně, jako ve windows. Je tam ale mnohem menší riziko natažení nějakého malware z bezhlavého klikání v mailu nebo na internetu.

Samozřejmě linux. Záleží na tom, co tam má nyní, ale tak jako tak se dá vybrat a přizpůsobit vše tak, aby skoro nepoznala rozdíl a leccos se dá hodně usnadnit. Tohle jsem např. dal na jedno surfovadlo místo W10:http://juhele.blogspot.com/2018/03/kubuntu-w7-pro-te... trochu jsem to updatnul, doladil a nastavil automatické přihlášení bez hesla

Dík moc za rady, bohužel do toho bych se asi nepoustěl. Jako nejsem sice úplná lama, ale nevím jestli bych to dokázal rozchodit. Používá se při instalaci příkazový řádek? A co ovladače, najde si je systém sám z netu a nebo je třeba předem zálohovat?

Příkazový řádek se nepoužívá ani při instalaci vlastního systému, ani při instalaci dalších programů - pokud teda výslovně nechceš. Instalace je stejně klikací jako u Windows. Ovladače si to řeší samo a většinou jsou už "vestavěné" - problém mohou být wifi karty u notebooků - proto se doporučuje instalovat se zapnutým drátovým internetem. A problém s ovladači je u některých multifunkčních tiskáren nebo takových těch usb kravinek.

Super, dík za vyčerpávající informace.

Proč to přestalo fungovat? Protože prohlížeče jsou průběžně aktualizovány a jejich funkčnost se mění. Přibývá i ubývá podpora různých standardů a bohužel, doba nebere ohled na ty, kteří už se neumí učit nové věci. To je fakt a nic s tím neuděláš.

"bohužel, doba nebere ohled na ty, kteří už se neumí učit nové věci"Tak nějak to často zařídit jde, pokud je aspoň jistá ochota se naučit něco málo. Dával jsem před léty dohromady "surfovadlo" jedné staré a konzervativně založené paní, co měla fakt problém i s vizuálními změnami v OS a aplikacích.Samozřejmě s browserem nic moc nenadělám, stejně jako s rozhraním online služeb. Na druhou stranu jsem ale byl schopen zajistit, že se jí (proti Win XP) výrazně nezmění vzhled OS (migroval jsem ji na linux a využil možnosti naskinování a tweakování OS) vč. toho, že se jí už asi 8 let prakticky nezměnil vzhled OS - tj. žádné změny vzhledu, žádný ribbon v aplikacích apod.PS: admina dělám pochopitelně já, ona to ale neuměla nikdy...PS2: uznávám, že Microsoft ale na tyto uživatele s prominutím z vysoka kálí

Ano, často to nějak zařídit jde, ale člověk se při tom musí něco nového naučit :)

Jaka je velikost souboru, treba je pres povoleny limit. Jestli to neni soukromny soubor, preposli mi to na TairikuOkami@protonmail.ch Skusim to v gmailu.

Já jsem si stáhl nějaké video z uloz.to abych to vyzkoušel. Má 5 MB a je to obyčejný soubor mp4. V počítači ho normálně přehraju v jakémkoliv přehrávači, ale Gmail napíše jejda, toto video se nepodařilo přehrát.Děkuji moc za reakci, na takovou reakci jsem čekal a ne nějaké poučování. Email Vám hned posílám.Předem moc děkuji

Pro tebe, jako neznalého, poučování může být mnohem užitečnější, než rada, která se ti líbí.

Ale co je tím poučením? To že mi svorně řeknete, že si tu přílohu mám stáhnout a pustit v přehrávači, místo abych pouze klikl a spustilo se mi to v rozhraní internetového prohlížeče? Zatím mi nikdo neřekl proč je to lepší, jen se tady všichni povyšujete. Když nechcete pomoct tak nepomáhejte, ale taky nereagujte. Jediný kdo tady normálně zareagoval byl Albert Winter a teď Michal Ostrihoň. Těm moc děkuji za dobré rady a za ochotu.

Nikdo ti neřekl, proč je to lepší? Co to meleš? Lepší je to třeba už jen proto, že to funguje, to snad stačí, ne? A kromě toho je prostě pitomost vůbec posílat video mailem.

Se mi nezda ze uz jsi na tom jako tvoje matka. Nepochopis ze to nejde, nebo nejde co slo. Me to taky nejde a nic s tim nenadelam.

Jenže to ti píšeme od začátku, mail prostě není video přehrávač a podpora video formátů je omezená.

Ale vždyť to je mp4, to je přece nejrozšířenější formát. S jakoukoliv přílohou není problém, ať jde o fotky, dokumenty, prezentace, zvuky, tak nechápu v čem vidíte problém, aby šlo v emailu spustit video. Gmail to kdysi neuměl, ale před pár lety to slavnostně spustil. https://www.cnews.cz/gmail-umoznuje-prehravat-...

MP4 rozhodně není nejrozšířenější formát. A problém je to proto, že e-mail není určen k přenosu videí, na to je tam taky nízký limit pro velikost přeneseného souboru.

Kristova noho, už ti tady několik lidí psalo, že MP4 není jeden typ video souboru. MP4 je pouze tzv. kontejner, který může obsahovat milion různých kompresních algoritmů videa a zvuku. A v čem vidíme problém? V tvoji nechápavostí. Otevírání souborů přímo ve webovém rozhraní je pouze nouzovka a NIKDO ti nezaručí podporu všech typů dokumentů. Ostatně ona už je vůbec pitomost posílat video mailem, k tomu slouží úplně jiné služby. A to že někdo je zvyklý pracovat s počítačem takto stupidním způsobem, to bohužel nijak nenutí vývojáře, aby to donekonečna podporovali kvůli hrstce uživatelů, kteří si nechtějí zvykat na nic jiného. K přehrávání videa jsou určeny videopřehrávače, ne webmailové rozhraní, tečka. Buď máti naučíš používat to nějak normálně nebo prostě smůla. Návodů jsi dostal několik, včetně možnosti použiti Linuxu, tak tady zbytečně neztrácej čas zbytečným brečením, že se něco změnilo... Buď si jistý, že ono se toho bude měnit ještě víc :) V tvém případě opravdu doporučuji ten Linux a naučit máti video uložit a přehrát ve video přehrávači. Kdybys to úsilí a čas, co tady brečíš, věnoval jejímu počítači, už jsi to mohl mít nainstalovaný Linux a máti zaškolenou :)

Ty máš opravdu dost, asi ti zapomněli dát ranní dávku prášků na hlavu. Tak to prosím tě naprav a trochu zchladni.

Já??? Ty tady jak jantar kolem dokola opakuješ, že máti je zvyklá na počítači nějak něco dělat (a to blbě) a nedokážeš pochopit, že když Gmail přestal něco podporovat, že s tím nemůžeš dělat nic jiného, než máti naučit používat to tak, jak se má. Zkus mi naznačit, jakého typu radu očekáváš?

To už naznačil v odpovědi pro 'Michal Ostrihoň'. Očekává radu, která se mu bude líbit, ne která mu pomůže.

Bobši. 5 MB vezme i seznam a jemu podobni. Gmail v pohode 10MB. Jenze jak jiz vyse psano ne vse lze prehrat po otevreni emailu. Neco nutno stahnout, vyhledat a spustit. Jasne, jak se rika stareho psa novym kouskum nenaucis. Tak to byva i u starych lidi. Konzumovat nove jednoduche zvladnou, ostatniho se boji a je nad jejich schopnosti se to ucit. Kdyz se stejne stale neco meni. Nekdo driv jiny pozdeji. Kdo nepracoval se seniory nezna.

Posílat mailem, proč? Hrozné omezení jak na velikost, tak na práci s tím. Tak si vytvořím účet na Youtube, video nahraju tam (dám viditelné pouze pro ty, kterým pošlu odkaz) a v emailu pošlu pouze ten odkaz. Video se prohlídne a pak ho zase smažu.

Už jsem to tu psal, ale ještě jednou to tady zmíním. Vím že na sdílení videí existují jiné aplikace, ale jedná se o to že má matka ve věku 70 let se začala zajímat o počítač a její známí v podobném věku jí posílají emaily s přílohami (prezentace, videa a dokumenty). Ano jsou to ty hromadné maily co normální lidi hází rovnou do koše. Pro ní je dost složité ten soubor stáhnout, pak spustit a zase smazat, už doteď jsem přišel o nejeden vlas tím jak jsem jí to vysvětloval. Donedávna to tak šlo, nyní už to nejde. Problém není jen u ní, ale ani na mém notebooku mi to nejde.

Tohle už jsi tady psal a všichni kdo tady jsou, to ví. Tím že to zopakuješ třeba desetkrát, to opravdu NEVYŘEŠÍŠ. Místo zbytečného opakování zadání si naopak ty znovu přečti odpovědi a pokus se je pochopit, ať tady zbytečně nemarníš čas. Ne opravdu ti nikdo neporadí, jak zprovoznit něco, co Gmail nepodporuje.

Tak ať takové ptákoviny jako normální člověk hodí do koše. Já to tady nečetl kompletní, ale měl jsem za to, že se třeba posílají v rodině záběry vnoučat pro babičku, a místo toho tu řešíte, jak otevírat spamy.Prostě e-mail nemá vyřešenou podporu pro videa, protože už ze svého principu není k tomu určen a ani vhodný kvůli omezení. Tak to prostě je. A i když by se to podařilo nyní nějak vyoslit, stejně při příští změně u poskytovatele mailu/programátora prohlížeče to přestane fungovat.

hele, ty ze všeho nejdřív musíš vyřešit ten zasekaný systém - jak sám píšeš:"Bohužel ten počítač je v takovém stavu že cokoliv jsem nainstaloval se sekalo, pomalu se načítalo."To znamená, že buď je už systém poškozený, nebo zasviněný nějakým balastem, v horším případě škodlivým softwarem, u kterého absolutně nevíš, co může nebo nemůže udělat. A určitě nechceš aby matka třeba do nějakého falešného formuláře (co vypadá jako něco úředního) vyplnila komplet osobní údaje svoje nebo někoho z rodiny, nebo to od ní začalo rozesílat další svinstvo.Pak jde už řešit leccos, včetně toho, aby se přílohy třeba stahovaly automaticky do nějaké složky - i když myslím, že Thunderbird proti webovému rozhraní Gmailu nevypadá zas tak moc odlišně a když klikne na přílohu a ono se jí to zeptá zda Otevřít nebo Uložit a první varianta jí to video rovnou přehraje ve VLC, tak máš vyřešeno.

To už jsem zkusil jako první a bohužel bez výsledku.

Pred chvili jsem byl v ntb v gmailu kde jsem si poslal z jine adresy prilohu mp4 ale byly jen dve moznosti, zadna k prehrati primo. Moc gmail nepouzivam, max na Gif, tak nevim zda to slo jak psal ten v tom clanku.

Nesmíš kliknout ani na jednu možnost, ale přímo na ikonu té přílohy s názvem a typem souboru.

Bobeš. Tak v mobilu pri ťuk a podrzeni prstu na priloze se zacne nacitat a par sec pote mp4 prehraje ( zkusil jsem na priloze ktera se tak tak dala odeslat a prijmout obe v gmailu. ) 🍎🍏🍐

pokud na mobilu používáš appku Gmail, tak v principu používáš emailový klient

Pravdu díš, mezi jinou cinnosti mi vypadlo jadro pudla

Zaposlouchal jsem se prilis do casti symfonie z Noveho sveta do uryvku z filmu Zvlastni skola, vlak a kluci ve vagonu s piskem

Pro JackBrno, přestań machrovat, je naprosto normální, že se otevírají přílohypřímo v prohlížeči. Pokud musím napřed něco něco stahovat, tak to není v pořádku. Přestalo mi to také jít, asi něco nefunguje. Je zajímavé, že se to snaží mě přinutit, abych něco zaručeně fungujícího zakoupil - odtud asi vítr vane.Je to jako vždy. Naštěstí vím, kdo mi pomůže. Takových jako jseš ty, je dvanáct do tuctu. Když nic neumíš, tak alespoň neblbni lidi.

Mám stejný problém už asi rok. Podobně jako Bobeš a Jirka a nevím si s tím rady také. JackBrno opravdu jen machruje, a dává "hraběcí rady", čili žádné. Když nic neví, měl by se realizovat někde jinde, ne tady

Ano, zjistila jsem to také. Co s tím ?

Nemohu otevřít přílohy na svých mailech

Nejdou mi otevírat přílohy mp