» Poradna » Ostatní

Nejde obraz NASA TV

Po automatickém naladění settopboxu se mezi naladěnými programy objevila i NASA TV. Při pokusu o její sledování jde jen zvuk (náladová melodie), ale obraz zůstal černý. Chci se zeptat čím to je, zda je to dané nějakým kódováním nebo to jen nezvládá ten settopbox. Jedná se MC720 T2 HD IPTV. Vím že je zde poradna hlavně o počítačích přesto bych rád dostal slušnou odpověď. Díky.

Odpovědi na otázku

NASA TV jede v UHD, tuším 2K a to už nejspíš set-top-box nestíhá.

Ne 2K, ale 4K.Ten STB je pouze FHD, takze to neumi zobrazit.https://www.televizniweb.cz/2020/06/v-ceskem-dvb-t2-o...

Na SB Tesla i na starším DVB-T2 televizoru LG obojí FHD mi obraz (i zvuk) funguje, jen se občas na vteřinu, možná dvě zastaví. Nevím jestli se od června něco změnilo, na televizoru se setopboxem mám v informaci o vysílání napsáno 4K. Tedy na obrazovce zřejmě ale nemám UHD. Ovšem NASA nevysílá celý den, dnes odpoledne to byl nejdřív záznam ze života na ISS potom záběry Země.

Aha, tak to je možná nějaká změna, protože mám pocit, že když jsem to nějaký týden zpět zkoušel, že to ještě nebylo plné 4K, ale něco mezi FHD a 4K.

Aktuálně se mi v PC u NASA TV UHD (8200) zobrazují podrobnosti: MPEG4 Audio LATM AAC 2ch 19,4KB/sH265 Video 3840x2160 16:9 29,97fps 1 až 1,6MB/s

Nevím, mě se už dlouho zobrazují ty samé informace (tedy 4K), ale možná zmenšili datový tok.

Není to kódováním, ale je od Nového roku potřeba mít internet minimálně podle pana Procházky 12Mbps. Vysílají už jen v 4K. Já mám 6Mbps a tak nechytám. Loni ještě ano. Na mojí TV píšou, že je třeba až 25Mbs pro příjem 4K.