» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde obnovit Windows 10, Error code: 0xc000000f

Dobrý den,mám 2v1 počítač/tablet : HP Pavilion x2 Detachable. Chtěl jsem obnovit Windows do továrního nastavení, jelikož pravděpodobně došlo k zavirování nebo mi tam dcera změnila nastavení, které jsem nedokázal změnit zpět . Tak jsem zapl reinstalaci Windows ale v průběhu se PC vybil a aktuálně když ho zapnu tak se pouze objeví logo HP a poté se PC hned restartuje. Když při zapnutí F11 abych dal obnovu systému tak se ukáže hláška, že počítač je potřeba opravit a error: 0xc000000f a dále info, že mám vložit CD nebo flash disk s instalací Windows. Na USB disk jsem nahrál instalaci systému na druhém PC ale ta mi nějak nejde spustit. Prosím o rady co s tím. Je nějaká jiná možnost nápravy nebo jde pouze to, že vyndám disk a přes dokovací stanici naformátuji disk a poté tam nainstaluji až windows? Nevím jestli někdo ze známých má dokovací stanici a zase jí kupovat je pro mě zbytečné. Moc děkuji za info.

Odpovědi na otázku

Nemyslím, že po kolapsu vybitím to ještě rozchodíš. Spíš bych se soustředil na novou instalaci. Přesun OS na flashku proběhl korektně? Jak? Možná jsi nehledal pomoc dostatečně, tak zkus mrknout https://www.youtube.com/watch .

https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... přes tento odkaz jsem stáhl nástroj a přes něj jsem dal instalaci na USB. Ano na čistou instalaci se soustředím ale nevím jak jí spustit.

Myslím, že jdeš na to blbě. Odkaz, co jsi dal nedává nástroj, kterým dostaneš Win na flashku, ale samotný Win. Věřím tomu, že jsi Win z toho odkazu stáhnul a pak na flashku jen překopíroval. Obraz iso z tvého odkazu je v pořádku, ale potřebuješ nástroj, kterým to na tu flashku dostaneš. Je takových nástrojů víc - třeba i Rufus. Proto jsem se ptal, jak jsi to na flashku dostal?

na flešku jsem to dostal tak, že jsem si nestáhl ISO ale stáhl jsem to přes druhý ntb, kde se mi to stáhlo jako nástroj a přes něj sjem to vytvořil, nic jsem nekopíroval.

Tak si udělej bootovací flashku pořádně, jak jsem radil výše.

Na co dokovací stanici? Disk normálně naformátuješ při instalaci. Nebo ještě lépe ho rovnou celý vyčistíš přes diskpart:Nabootuj flešku s instalací. Spusť Přík. řádek (shift+F10)diskpartlist diskselect disk <číslo>cleanconvert gptHotovo, připraveno pro instalaci.

instalace mi právě nejde spustit. Jak zjistím jaký správný systém mám dát na flešku?

A jak spouštíš tu instalaci? Při startu stiskni příslušné tlačítko pro vyvolání Boot menu, tam vyber flashku a pak je úplně jedno, v jakém stavu je tvůj systém.

Mělo by to být pod F9.

Ahoj. Asi by bolo najlepšie nanovo nainštalovať W10. Ale pred jeho inštaláciou si stiahni zo stránky výrobcu tvojho ntb. všetky ovládače. Tieto by si mal nainštalovať hneď po novej inštalácii W10 - pre prípad ak sa W10 nenainštaluje korektne, aby si to vedel opraviť.W10 je najlepšie stiahnuť priamo zo stránok Microsoftu, kde ti inštalačku vytvorí samo - napríklad na USB kľúčik. Z neho aj nainštaluješ W10.Pozri tu: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... -Stáhnout nástroj a "použití nástroje na vytvorení instalačního média". Celé to pracuje automaticky, len vybrať verziu Windows, jazyk a kam sa má inštalačka vytvoriť - napr. USB (musí byť vtedy už zasunutý v porte).Ovládače pre tvoj notebook pozri tu: https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice... - dúfam že si dal presný popis modelu, ak nie nájdi si svoj model tvojho ntb..

děkuji za info. Instalaci na USB jsem dal přesně podle popisu ale nejde mi instalace vůbec spustit a nevím jak na to.

Roman. Musíš prinútiť notebiik aby začal bootovať nie z disku ako doteraz, ale z USB. Vypni PC, zasuň USB kľúčik do PC a spusti PC. Ak je to v Biose správne nakonfigurované tak sa ti spustí inštalácia z USB klúča.Iná možnosť je pri spustení ntb stláčať F3 (alebo iný kláves), mal by byť popis v návode k ntb. Vyvolá menu kde si vyberieš z čoho sa ntb spustí.

sorry notebiik - správne má byť samozrejme notebook