Nejde nastavit správné rozlišení monitoru

Zdravím.Mám monitor Acer al 1716a ,graf kartu integrovanou Ati radeon 3000 graphics a OS W7 ultimate.Monitor běžel dobře(půl roku) až do chvíle kdy se nainstalovala hra Assassins Creed a stím i directx(v té hře se měnilo rozlišení kvůli sekání obrazu).I po ukončení hry naběhlo rozlišení plochy normálně.Až když se znovu zapnul počítač ,tak se rozlišení změnilo z původních 1280*1024 na 1024*768.Chtěl jsem rozlišení změnit v nastavení ,ale nenabízí mi tu původní možnost 1280*1024.Teď jsou písmena veliká a fotky protáhlý.Poté jsem vrátil počítač bodem obnovy do stavu před nainstalováni té hry,ale nic se nezměnilo.Ani už nemám jinou možnost nastavit monitor než na 800*600,1024*768,1280*720.Nevím co s tím.V nastavení rozlišení monitoru mi to hlási "obecný monitor nepodporující technologii PnP".Když jsem poprvé připojil tento monitor k počítači tak ho sám našel a nastavil vhodné nastavení i bez ovladačů na monitor.Ani žádné ovladače nemám.Když jsem to samé udělal teď tak se nic nezměnilo.Prosím o radu.Děkuji

Odpovědi na otázku

je ten direkt X aktualní aovladač grafické kartystart ovladací panely hardwer správce zařízení je položka z nazvem vaši karty bez žlutého vykřičníku.,nebo červeného křížku.

Žádný žlutý vykřičník ani červený křížek ve správci zařízení není

Windows nemaj info ohledne monitoru z INF souboru, kde jsou mimo jine definovane parametry monitoru. Pro Tvuj monitor sem neco nalezl a nevim jestli to pujde na W7..chce to zkusit (konkretne tenhle inf obsahuje tento radek HKR,,MaxResolution,,"1280,1024")http://uloz.to/x2kvWNcE/al1716-inf-zipJinak install:1) prave tlacitko na tento pocitac2) vlastnosti3) pak vlevo kliknout na pokrocile moznosti nastaveni (mam anglicke Win takze nevim uplne do pismene jak je to prelozeno)4) zalozka hardware5) pote spravce zarizeni6) dale kategorie "Monitory"7) tady bys mel videt "obecny monitor nepodporujici technologii PnP"8) pak dvojklik na ten napis "obecny monit............"9) zalozka ovladac10) preinstalovat ovladac11) prochazet pocitac a najit ovladac rucne (manualni instalovani ovladace) nebo neco v tom smyslu12) zadat cestu do slozky kde se nachazi stahnuty inf soubor na ktery sem poslal odkaz13) system by si mel monitor "nainstalovat".14) Radovat se nebo smutnitP.S.: ten druhy soubor v tom zipu AL1716.icm soubor v tom zipu je barevny profil toho monitoru...mozna ho to inf bude vyzadovat (proste mej oba soubory v jedne slozce pred instalaci)Pokud by system inf soubor odmital tak po bodu cislo 11 misto prochazeni slozek kde vyberes ten svuj ovladac dat "Vybrat ovladac ze seznamu ovladacu nainstalovanych v pocitaci" Jeste jednou bych rad pripomel ze ceske preklady anglickych nazvu se asi plne neshoduji s tim co je v original ceskych Win....nicmene se to urcite lisi minimalne.

Díky za radu.Stáhl jsem ten ovladač z uložto(chvíli před tím jsem na googlu našel taky jeden a jsou ve finále stejný) a pokusil jsem se ho nainstalovat podle tvýho postupu,ale ten ovladač to nenajde a píše mi to,že "nejvhodnější software ovladače pro vaše zařízení již je instalován".Tak jsem zkusil odinstalovat ten ovladač a ze správce zařízení mi zmizel monitor.Chtěl jsem nainstalovat nový ovladač,ale nemohl jsem najít kartu pro změnu ovladače,když zmizel ten monitor.Tak jsem restartoval počítač a přitom jsem odpojil monitor a pak jsem ho zapojil.A windows mi sám nainstaloval vhodný ovladač a opět ten špatnej.Jen pro info ovladač ve windows má název monitor.sys a já tam chci nacpat soubor al1716.icm . Nebude problém v tom že to má špatnou koncovku?

Ten .icm soubor je "profil monitoru", ten nech na pokoji. Ty potřebuješ použít ten druhý soubor: AL1716.inf

Jenže když zadám při ručním vyhledání a nainstalování ovladače do" vyhledat ovladač v tomto umístění"adresář v kterém jsou oba soubory a to AL1716.ICM a AL1716.inf .Tak mi to pořád píše stejnou hlášku že "nejvhodnější software ovladače pro vaše zařízení již je instalován".Neměl by se ten soubor AL1716.inf třeba nakopírovat přímo do ...system32\drivers\ ?A ten soubor AL1716.inf má také jinou koncovku než původní monitor.sys.Třeba kvůli tomu ho systém nerozezná...To fakt nevím v čem je zakopanej pes

V koncovkách to zcela jistě není, koncovka .inf se používá k tomuto účelu běžně - když klikneš na ten al1716.inf PRAVÝM myšítkem, měl bys v kontextovém menu objevit i možnost "Nainstalovat" a tu vybereš. Potřebuješ jen oprávnění správce/administrátora. Zkus postup podle předposledního odstavce příspěvku od nicku VELI - ruční výběr ovladače ze seznamu. Pokud uspěješ, ve správci zařízení by měl být monitor identifikován jak AL1716, ne jako obecný monitor.

Dej ten rucni vyber ovladace ze seznamu.....pote odskrtni zobrazit kompatibilni hardware a pak by melo byt v levem seznamu "standardni typy monitoru" a v pravem pak podmnoziny typu "obecny monitor podporujici pnp" a taky by tam melo byt "standadni plochy (nebo LCD) panel (1280x1024) a pak 60,75 a 85hz tak zkus vybrat tech 75hz a dat ok.

Mám notebook HP ProBook 4530s s grafickou kartou Intel HD Graphics, WIN10 a mám taky problém, že mi to píše v rozlišení jen 1024x768 a 800x600. Nic moc nepomáhá. Jen pár věcí1)poznámka k bodům 1,2,3,4,5 - nevím jak ve win7 ale ve win10 se dostaneš do správce zařízení pravým klikem na nabídku start a správce zařízení2) poznámka k bodu 7 - já tam mám Obecný monitor PnP (po přečtení bodu 7. jsem zjistil, že to je asi špatně)3) http://uloz.to/x2kvWNcE/al1716-inf-zip - ten soubor .inf jsem si otevřel v notepadu a zjistil jsem, že je určený pro monitory ACER (takže ne pro mě) - neexistuje něco pro ten můj notebook4) k tomu bodu 10 - to tam není - je tam Podrobnosti o ovladači, Aktualizovat ovladač (to jsem online zkoušel a nejde to), Vrátit změny ovladače (ale to je šedý a nefunguje), Zakázat zařízení (bych byl blbec kdybych zakazal monitor), Odinstalovat zařízení (s IT odborníkem jsem to zkoušel, nepomohlo to a on je s tim v koncích - proto píšu sem)5) k bodu 12 - to jsem nedělal, protože jsi dal odkaz jen na Acer monitor a nebudu riskovat, že nepůjde vůbecTak toť vše a snad mi pomůže někdo

Já bych možná zkusil za běhu počítače monitor odpojit a znovu zapojit případně vypnout nebo zapnout. Pak jedině zkontrolovat usazení GK ve slotu, případně zapojení nebo redukce.

Není v ovládači karty možnost "Zobrazit všechna rozlišení"?

Tak už to funguje.Navedl mě kámoš co mi dal do kupy kompl.Takže napíši sem postup,kdyby to někdo taky potřeboval.1-najet přímo do AMD vision engine control center(ovládací program pro graf.integr.kartu ATI)2-správa prac.plochy3-vlastnosti prac.plochy-zde jsem nastavil správné rozlišení monitoru a frekvence4-změnilo se rozlišení 5-to už jsem možná nemusel,ale byla to druhá možnost a tak jsem ještě najel do správce a dal jsem aktualizovat ovladač6-vyhledat ovladač v počítači7-vybrat ovladač ze seznamu8-a vybral jsem -obecný monitor PnP Jen podotknu,že jsem se před tím díval na grafický adaptér ve správci zařízení a tam jsem žádný možný správný nastavení nenašel a vše se jevilo v pořádku a to mě zmátlo v tom,že jsem už nešel přímo po ovládacím programu grafiky ATI.Mohl jsem to už dávno spravit.Každopádně všem děkuji za rady.Díky

Ten AMD nejde spustit - hází errory jakože nemůže nic konfigurovat a že není kompaatibilní apod. k 2. možnosti jsem se vyjádřil v jiné odpovědi u tohoto tématu

já to vyřešil tak že jsem odinstaloval ovladač a a nainstaloval se mi zpátky sám . K odinstalaci mi pomohl program driverbooster 2 . Vůbec doporučuji tyto tři programi driverbooster ,iobituinstaler, advancet system care

Potvrzuji pro W10:Stačí najet do správa počítače .... správce zařízení ... grafické adaptéry ... najet do vlastností a dal jsem vrátit se k předchozí verzi a pak už pohoda ....

Pravej klik na Plochu / Možnosti grafického adapteru / Výstup do / Monitor. Hotovo.