» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde nainstalovat Pro, ale jen Home

Mám na NB W10Home a ackoliv se snazim jakkoliv, tak mi to nenabidne pri instalaci z media volbu Pro (zkrátka se nainstaluje rovnou Home). Medium je klasicke, jindy mi z nej lze volit pri instalaci jakou verzi chci. Neporadí nekdo? Dekuji

Odpovědi na otázku

proc ti nestaci home? stejne to je asi nelegalni

Protoze vzdalena plocha..

vypadá to, že instaluješ v téměř pravidelných intervalech, furt a pořád.Proč tedy takový dotaz?

prave protoze do ted s tim nikdy problem nebyl. Ale s jednim konkretnim notebookem ten problem je...

Edituj nebo smázni z instalačky ei.cfg

Nebo nainstaluj normálně home a pak zadej licenční klíč pro. Dojde k upgradu na pro.https://support.microsoft.com/en-us/help/12384/windows-...

Ano, jenze to mi prave nefunguje, kod to odmitne. Patrne to neumi udelat s MAK kody.

Použil jste klíč pro čistou instalaci, vy tam potřebujete zadat klíč na upgarde.Případně upravit v BIOSu SLIC tak aby bylo možné instalovat PRO verzi přímo.

Abys vynutil instalaci pro, musíš do instalačky (do složky "sources") vložit soubor ei.cfg s následujícím obsahem:[EditionID]Professional[Channel]RetailSoubor si vytvoř v notepadu a vlož ho přímo do složky "sources" na instalační flešce.

Urcite vyzkousim

dekuji!!! fungovalo! cele reseni popsano uplne na konci

Mockrát díky, taky jsem teď s tím zápasil. Vaše rada opravdu funguje!

Jenom strela od boku - nebere si to cislo z BIOSu a podle toho pozna, ze mas mit Home..?

ANO presne to si myslim! protoze ano, windows jsou pote uz i aktivovane. Jeste by se to dalo pochopit u instalace s recovery, ale tohle je instalace normalne z DVD stazeneho s VLSC.

Tak ono je v zásadě jedno odkud ta instalačka je, tuším že už od verze Win7 byla jedna instalačka, ale záleželo na klíči. Pokud je v BIOSu , resp SLIC licence na HOME, každá korektní stažená instlačka Vám následně nainstaluje a aktivuje verzi HOME. Ale samozřejmě máte možnost provést upgrade na verzi PRO zadáním příslušného upgrade klíče

Dobře díky, zavolám na MS, co mám tedy dělat, když mám jen MAK klíče na čistou instalaci.

Nainstaluj ten "home" a potom v nastavení změň produktový klíč na ten "pro".

A máš na PRO licenci? Proč chceš PRO verzi určenou minimálně pro zkušené uživatele, když si nedokážeš poradit ani s instalací, pak její fce ani nemůžeš rozumně využít.

dekuji za radu. a ano, nepotrebuji zadnou funkci verze PRO vyjma jedine - vzalena plocha. Kterou verim umi pouzivat i nezkuseny uzivatel. Ale hold je pro verzi Home asi uz moc profi.

S tím jsem se už setkali na některých značkových PC. Licenci si bere z BIOSu takže po instalaci W10 se aktivuje dle původně dodané licence a musí se přeaktivovat - změnit Product Key z krabicové verze. Bohužel verze Home se někdy vrací i při velkých updatech a musí se to reaktivovat znovu.

Nemam krabicovou verzi, ale multilicenci (MAK), která bohužel nejde takto upgradovat (napíše, že zadaný kód nefunguje). Samozrejme kdyz dam cistou instalaci, tak to zadat jde. Jenze tady se najede komplet Home s aktivaci. Takze otazka je, jestli to nejak nejde vypnout v biosu :/

"Windows MAK keys are volume license. Volume license is Enterprise only. You cannot cross from non-Enterprise to Enterprise on the upgrade paths."Z čehož mi plyne, že nepůjde udělat upgrade z OEM Win HOME na PRO za použití MAK klíče

Školy ve smlouvě Campus mají licencční výjimku, že to mohou udělat. No zde je jediná možnost, zavolat a zprudit Microsoft linku.

Je to divné,na notebooku mám licenci Windows 8.1 Home a 10 Home ale při použití správnýho ISO mi instalace dá na výběr Windows 10 Home x64 a Windows 10 Pro x64.

je to poprve, co se mi neco takove stalo. a ano, jde o drazsi notebook, coz bude mozna tim

I kdyby to mělo brát product key z BIOSu tak je to divné. Můj laptop má Windows 10 Home licenci ale Windows 10 Pro instalaci mi nabídne. Jsi si jistý že ISO co používáš obsahuje jak Pro tak Home?

Ano na sto procent :/

VYŘEŠENO - SOLVED Děkuji všem za pomoc. Uživatel juwa (z linuxu:) pomohl : )1) ano mám NB, který má v biosu klíč (SLIC) na Home a ten vnutí při instalaci, ať už bylo instalováno z čehokoliv (orig MS flash nebo DVD); zkrátka při instalaci není nabídnuta obrazkovka, kde se volba provádí; po instalaci je vše aktivováno2) tento NB patrně neumí funkci vypnout (nedohledáno)3) protože orig MS flash nejde editovat, tak přes MediaCreationTool vytvořená instalační USB FLash (nebylo možno volit pro jakou verzi, ukazovalo to jen Win10 a Win10 N (ale nakonec ok)4) Vytvořit onen konfig "ei.cfg" s následujícím obsahem (smazat jej nebylo řešení, protože na instalačce nebyl):[EditionID]Professional[Channel]Retail5) Pohodově pak už nainstalovat, vybrat W10 Pro a nakonec zadat číslo a aktivovat. 6) Bonus navíc - dnes vytvořená instalačka už měla v sobě Creative Update. Tak a konečně nainstalovat a mít klid. Hezké velikonoce všem!