» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde nainstalovat OS

Na PC jsem měl Win7. PC se čím dál víc sekal, až jednoho dne hodil modrou smrt, po které nešel rozjet. Tak jsem vložil instalační disk, že nainstaluju win znova. Při instalaci jsem se pokoušel naformátovat disk C, na kterém i po naformátování zbyl necelý GB. Ignoroval jsem to a dal to instalovat na C. Instalace se však ani nerozběhla a asi po 15min mi to vyhodilo chybovou hlášku. Zkusil jsem to ještě jednou a vypadalo to úplně stejně, tak jsem to zkusil dát na D, které naformátovat šlo. Po instalaci vše vypadalo normálně, až na to, že se mi přehodily disky(bývalý disk E byl na D, D na C a C na E).Po vypnutí PC a následném zapnutí, se mi objevil výběr ze 3 OS, všechny pojmenované Windows 7. Při zvolení 2. nebo 3. se zobrazí hláška, že v PC chybí nějaký soubor a při zvolení 1. se zobrazí jen černá obrazovka.Když tam dám instalační disk Win7, tak mi najede tabulka s výběrem jazyka a pak, jestli chci Win opravit nebo nainstalovat. Při zvolení Instalace se mi vypíše Spouštění instalačního programu... a modré načítací kolečko a dál to nic nedělá (zkoušel jsem čekat asi hodinu). Při výběru opravy to dělá to samé, až na to, že se tam nic nevypíše.Zkoušel jsem vložit i instalační disky Win XP a Linux Live CD Ubuntu, ale u nich mi vyskočí pár řádků, které končí řádkem Operationg System not found.Netuším v čem by mohl být problém a jak se ho zbavit, můžete mi prosím někdo poradit?

Odpovědi na otázku

Nabootuj CD Ubuntu a v něm máš nástroj G-parted. V něm celý disk zformátuj - odstraň veškeré oddíly. Potom můžeš do tohoto prázdného disku instalovat W7 (nabootuješ inst. disk)

Na co Ubuntu když má instalačku winu? Když místo formátování disků odstraní oddíly a pak vytvoří nový(é), tak ušetří práci se sháněním linuxu.

Protože instalačka Windows je známá svou neschopností pracovat s oddílama. Při některejch podivnejch konstelacích oddílů to prostě vyhodí chybu.

Nebereš náhodou nějaký špatný drogy? Po nastartování instalačního média Windows 7/8/8.1 stačí zmáčknout Shift + F10, napsat příkazy:diskpartlist disk (zapamatovat si u toho číslo systémového disku)select disk 0 (na 99 % je to ten, který sis měl zapamatovat)cleanVí to i moje desetiletá dcera, tak nevím, co tu šíříš za bludy.

Jinak ještě radím projet paměti memtestem, jestli náhodou BSOD nebyl kvůli vadným pamětem a po doinstalování zkontrolovat SMART disku třeba pomocí HD Tune a pak ještě projet povrch.

Nehrabe ti? Co ty tvý příkazy vyřeší??? Smažou celej disk, i když to člověk nechce.Například GPT bez UEFI je u Windows instalačky fakt lahůdka."Ví to i moje desetiletá dcera"Chudák.

Já se právě k žádnému formátování, které znám, nedostanu. Když tam mám disk Ubuntu, tak mi to tu vypíše pár řádků. Nic to nedělá dokud něco nezmáčnu, pak naběhne černá obrazovka a asi po 15min naskočí kurzor na modrém pozadí.

odzalohuj potrebne mimo notbuk a ak ma recovery od vyrobcu tak ju použiak ju už nemaš naformatuj cely disk nielen odieli neajakym live cd(usb)a pekne čisty win si potom urob bitovu kopiu

počítač daj servisákom a ty sa chyť vydlí! kravky potrebujú vykydať

Gumko,považoval jsem Tě za dobrého rádce(již v JNP),ale toto není dobrá rada.Věřím,že se jen někdo za Tebe vydává.

1. Si na PC instaluj jen jeden OS, ostatní virtualizuj pokud ti nějaký HW / SW nechodí.2. Problém se sekáním = disk uvědom si, že spotřebku (ano HDD je spotřebka) nevydrží věčně je to médium / úložiště. Prověřit (viz výše), případně zahodit = koupit nový instalovat.