» Poradna » Programy

Nejde nainstalovat CCC

Zdravím, lidi. Před týdnem jsem si nainstaloval operační systém windows 7 professionál, ale nejde mi nainstalovat Catalyst control center (CCC). Zasekne se mi to vždy u typu instalace (rychlá/vlastní). Přitom u XPček normálně CCC mám a everest mi grafiku normálně pozná. Prosím, poraďte někdo.Uvádím pár parametrů o počítači:OS: Windows 7 Professional Media Center EditionCPU: AMD Athlon 64 x2 3800+ 2000 MHzZákl. deska: Asus A8N-EČipset: nVIDIA nForce4 Ultra, AMD HammerGrafika: AMD Radeon HD 5570 (uveden jako grafický adaptér s VGA)Paměti: 4x512 MB RAM

Odpovědi na otázku

A stahujete catalyst z oficiálních stránek http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/d... a pro správný typ systému (32bit , 64bit) ?

Nejprve musíš vyčistit zbytky předchozího ovladače pomocí této utility (v nouzovém režimu!!)http://www.guru3d.com/files_details/display_dri... A potom stáhni a nainstaluj aktuální balík driveru (obsahuje vše vč. CCC - jednotl. komponenty si vybereš při instalaci) ze stránek výrobce GK a instaluj. Uvidíš že to půjde!

díky za odpovědi, ale ani v nouzovém režimu jsem tu utilitu nedokázal spoustit, některé progamy se mi totiž kousnou (tak, jako ten catalyst),. Napadlo mě jestli to není ovladačem základní desky, ale pro win 7 není k dispozici :(. Zkoušel jsem nainstalovat ovladač pro visty a asi to proběhlo, ale nic se nezměnilo

Na té stránce ze které jsi stahoval tu utilitu je přece napsáno, že k jejímu běhu musíš mít nainstalovaný Net Framework 3.5 Tak si ho laskavě nainstaluj!http://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspx

všechny mám nainstalovaný, verzi 3.5, 4.0 i 4.5

Co je to za vůbec za OS? Je to legální instalace, je z DVD které je OK? Prověřil jsi to? Typické je HomePremium nebo krabicovka Ultimate nebo jak jsi po XP (asi OEM) kupoval W7 nějak to nechápu?

Nevím, jestli je legální, sháněl známý. Je z neoriginálního DVD, které by mělo být v pořádku. Mám Win 7 Professional 32-bit. Sháněl jsem je, abych mohl do internetového bankovnictví bez XP, kterým skončila podpora, jinak bych je nepotřeboval.

Mělo?http://technet.microsoft.com/en-us/subscriptions/downl... Snad si sám umíš prověřit SHA1 kontrolní součet ne?

No tak to je jasný. Bůhví jaká instalačka a bůhví jak vypálená - kontrola veškerá žádná (OS není video kde si ztráty nějakého bitu ani nevšimneš!) S tím se můžeš trápit donekonečna, to nemá cenu=sežeň si pořádnou instalačku!

není potřeba mít k tomu nejdříve nainstalovaný framework?

NET framework je součástí Windows Update. Pokud tazatel neaktualizuje, tak to už je jeho problém no. Já osobně s tím pokaždé počítám.

Ano NET Framework, musí být předem nainstalován, bez toho to nepojede.

Zlatý nVidiaControlPanel!

... který je mu s Radeonem na dvě věci.

Jen sem zavzpomínal na staré evergreeny s ATInou čili předělej si ovladače sám, nejlépe ještě dnes.

Je pravda, ŽE KDO MÁ RADEON - TAK TO MÁ TĚŽKÝ Taky jsem s tím zápasil, než jsem to rozchodil.

Niektoré systémové programy vyslovene žiadajú dočasné vypnutie UAC...

To jsou, ale vadné program porušují bezpečnost systému tohle si má ošetřit jejich vydavatel práva.

Ovladače jsou stavěny i na nejvyšší ochranu UAC, jednoduše při instalaci několikrát povolíte instalaci jednotlivých součástí ovladače.

dodržel jsi pravidlo 3 c?nejdřív Clkán,potom ccleaner.

tak jsem zkusil tu utilitu, ale i když se mi ovladač smazal, hned wi windowsy nainstalovali nový ovladač a to jak ve stavu nouze (bez restartu) nebo hned po náběhu OS. A další pokusy o instalaci CCC skončily stejně špatně, jak ty ostatní.

Stáhněte si od výrobce Vaší grafické karty (nikoli výrobce čipu AMD) aktuální ovladače pro výše uvedenou grafiku a konkrétní OS. Předpokládám, že jeho součástí je i ovládací SW CCC.

Tahle rada platí, pokud je počítač novějšího data a né starší než 3 - 4 roky. U starých kompů aktuální verze NEROZCHODÍTE ! Mnohokrát ověřeno i jinými.

Vážený tohle jsem přesně také řešil na starým PC při instalaci sedmiček. Nové Catalysty, i když správně vybrané podle specifikací prostě NEJELY ! Nakonec jsem rozjel pouze přibližně 4 roky staré vydání CCC a vím že spousta lidí na starších počítačech rozjeli jen starší vydání. Nové verze si nerozumí se starším hardwarem. A k vlastnímu chodu grafické karty potřebujete jen driver a ten istalační manager, vlastní CCC není nutný instalovat, stejně jako kravinu Hydravision. Před instalací je dobré použít nástroj Cleaner (čistič) ze stránek AMD na odstranění všech předchozích komponentů ATI a AMD.

Odinstalační nástroj na vyčištění předchozích AMD komponent (třeba po neúspěšných instalací) se jmenuje AMD Clean Uninstall Utility http://www2.ati.com/drivers/amdcleanuputility...