» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde nabootovat Windows 8.1

Ahoj, nejde mi spustit operační systém Windows 8.1. Počítač normálně běží, obrazovka funguje, vše vypadá normálně. Pak tam ale naskočí modrá obrazovka, velký smutný smajlík a u toho text: "V počítači došlo k problému a je třeba jej restartovat. Právě shromažďujeme určité informace o chybách a následně provedeme restartování. (0% dokončeno) Chcete-li získat další informace můžete později vyhledat online..." dál to nepřečtu. Tato chybová hláška se tam mihne cca na vteřinu a pak následuje černá obrazovka a nic se neděje. Pokoušela jsem se dostat do "pokročilého rozhraní pro správu a opravy Windows 8/8." pomocí SHIFT+F8, avšak po několika pokusech se do něj stále nemohu dostat. Nevím co s tím, zkoušela jsem najít nějaké rady, ale nepomohlo, tak snad mi někdo poradí zde.Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Seš schopna:Nabootovat z flešky linux a ověřit tak zda se jedná/nejedná o HW závadu?Obnovit Windows ze zálohy (máš zálohu??) ?Reinstalovat Win. ??---------------------------------------Pokud ano, udělej to, pokud ne, svěř to někomu kdo to bude umět.

Při startu jsem se pomocí F2 dostala do "HP PC Hardware Diagnostics UEFI" a udělala dva testy. Jeden Component test → Hard Drive a druhý System tests. U obojího mi jako výsledek vyjelo Failed.

Vypadá to, že ti odešel disk.

To je hezký :D pěkně po záruce se to zas musí vysrat.... Hard Drive SMART Check: PASSEDHard Drive Short DST Check: FAILED...