» Poradna » Notebooky

Nejde mne spustit ntb ......

dobry den mam prosbu vcera sem klasicky odpojil ntb samo co sem ukoncil provoz dnes rano nesel spustit mam Dell latitude D600 jen mnenaskoci nejaka omluva a pro zapnuti navrh stavnouze posledniznama funkcnost spustit beznym spusobem stav nouze se systemem ms-dosskusil sem vse ale nic vzdy se vrati po chvylce spet na hlasku somluvou cim to dekuji vsem za radu

Odpovědi na otázku

Podle stylu psaní dotazu bych řekl že je jakákoliv rada marná takže to přenechte někomu kdo ví v čem by byl problém a kdo ví co dělá

vyhodtozvoknaauzsemprobohanepys

hmm samej chytrak ze panove

1. Zkontroluj všechny HW komponenty (např. pomocí HirensBoot CD)2. Podle výsledku postupuj dál. (reinstalace nebo výměna vadného dílu, svépomocí nebo servis).

sežeň si někde instalační medium libovolné Linuxové distribuce a zkus ho spustit. pokud se rozjede, zvol Vyzkoušet a po náběhu spusť kontrolu HDD. Pak napiš, ale poněkud méně zmateně, na co všechno jsi přišel.

no skusil sem na radu kamarada po zapnuti zmacknout f12 a po te diagnostics cvilku to neco mnerilo vsude se napsalo pas jen u graphics test se ukazalo fail eror code 1000-0334 a pak se mne zjevilo eror detected

Tato chyba se objeví když uživatel zmáčkne NE na otázku jestli viděl ty vzory Otázka: byly vzory vidět? Pokud ne:Přeflashovat BIOS na poslední verziZkontrolovat kabel k displayiopakovat testPokud trvá chyba -> servisPokud ano: odpověděl jsi na otázku špatně a test ve skutečnosti prošel

Tady je dle popisu (píšete jak neandrtálec) každá rada marná. Servis, nechat otestovat komponenty a nechat opravit. Pochybuji, že byste zmáknul otestovat vše sám dle zmíněného HBCD.

Ach ten pravopis, to snad není možné. Kdo chce kam, pomozme mu tam...

Nenaskočilo ti po " poslední známá funkčnost" možnost vrátit se zpět třeba o 2 měsíce(ten tvůj popis si vystřihnu - tehdy jsem se ani nevím jak vrátil o 2 měsíce, což běžně neudělám a po mnoha předešlých pokusech snad 30x se mi ntb rozjel - ale mám toshibu a vistu)