» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde mi zvuk

zdravím, mám staré xp, nejde mi vůbec zvuk, zkoušel jsem různé přehravače, ale nepomohlo, nehlesne ani reproduktor v pcje to kartou? jak to zjistím?dík ivan

Odpovědi na otázku

Reproduktor v PC nemá nic společného s kartou. Je zapojen na MB. Zkoušením instalovat různých přehrávačů si taky nepomůžeš - tím to rozhodně neopravš. Co ovládače "neznámé karty"? Pokud je karta integrovaná na MB - stáhnout ovládač se stránek výrobce MB a nainstalovat. A propó - od kdy to nejde? Jedtli jen krátce - vrátit bodem obnovy zpět bylo vyzkoušeno???

keďže máš ešte win xp, notebook už má asi čo to za sebou. spusti nejaký live linux a otestuj zvuk v ňom. ak ide, tak máš niečo zlé s ovládačmi, ak doteraz fungoval a zrazu vypadol, možno by bolo vhodné zálohovať čo sa dá a notebook preinštalovať. ak nejde ani v linuxe, tak to má zvukovka za sebou a vyriešiš to kúpou externej/usb...v správcovi zariadení je uvedená zvukovka? nie je pri nej výkričník, krúžok s x? nejaké neznáme zariadenie? alebo tam nie je vôbec nič a systém ju nedeteguje ani ako neznámy hw... prehrávače ti nepomôžu samozrejme... len pre istotu, pozri si či nemáš len mute, alebo v zmiešavači master na full a ostatné fadery stlmené...