» Poradna » Mobily

Nejde mi zvuk kvůli navlhlosti

Dobrý den Stal se mi takový drobný problém .Měla jsme mobil ve vaně a asi navlhnul a nefunguje zvukPíše mi to že jsou zapojeny sluchátka . Už jsme zkoušela tam ty sluchátka dat a pak je vyndat.. každopádně nic se nestalo . Zvuk stále nefunguje Budu moc ráda za každou odpověď 🙏

Odpovědi na otázku

mobil odnes do elektroodpadu, připrav si penízky na nový a pamatuj si že běžný mobil do vlhkého prostředí (a už vůbec ne do vany) nepatří.

třeba je problém jen v reproduktoru, mě u jednoho staršího mobilu zlobil nějaký kontakt, stačilo to "nějak pomačkat" a zase půl roku fungoval :)

Problém není v reproduktoru, ale v konektoru, který si kvůli vlhkosti "myslí", že tam jsou zapojena sluchátka :)

nj, jsem dnes out a neumím číst.

No ono stačí vzít si uchošťour, strhnout kus té vaty, zbytek na té tyčce uválet v prstech do špičky a strčit to do konektoru na sluchátka, zatočit s tím a vyndat. Pak už tam žádná vlhkost nebude a zvuk zas bude normálně hrát.

Problém je v uživateli (uživatelce)

vypnout, zkusit rozebrat a vysušit v teple min.24h nezapínat,žádná rýže

Ryzu si kludne moze dat, ked jej chuti.

Tady není jiná možnost, než kompletně rozebrat, vyčistit a vysušit.

Nejlépe dát do rýže. Hodně rýže.

Jasně, aspoň 5 kilo ;) Prosimtě, neopakuj tady tu blbost nebo tomu zase bude někdo věřit ;)

Jasně a na 20 minut do vyhřáté trouby na 190 st. Vody tak na prst nad rýži. Osolit.

a sojovku nebo karí, ať to má říz

Sojovku až když to nebude mít žádnou chuť, pak se to do ní namáčí. To je podstata asijské kuchyně.

Ne, to je jen podstata evropskych parodii asijske kuchyne. Treba cekeho "kung-paa".

Mobil se do vany nebere. Když nedokážete vydržet 15 minut bez telefonu, tak teď vás to bude pravděpodobně stát nový. I kdyby se jej podařilo vysušit, tak takto vysoká vlhkost již zahájila proces koroze spojů...

Možná potřebovala vytvořit status

FB: "Ležím ve vaně a telefon v ruce nějak divně brní." Che che, no jo no, přítelkyně si zase do vany bere občas PocketBoot (nemáme vodotěsnou verzi), tak taky čekám, kdy ho utopí, nebo klekne. Na druhou stranu už ho máme čtvrtým rokem a stále i přes tohle jede.

*PocketBook Poslední dobou píšu jak tatar.

Tak já si do vany taky beru mobil, spotify -> BT audio systém, to bych nekritizoval, ale určitě bych tam nelez s kdejakým mobilem

Pokud BT, pak není důvod si to brát do vany, pustím, než tam vlezu a ve vaně jen poslouchám.

Ja som teraz kvoli svokre kupil zvaracku "Triodyn", nech si ju zobere so sebou do vane. Ked nie el. napatie, tak aspon vaha zvaracky by mala zaucinkovat.

Já si tedy mobil nebo čtečku do vany beru úplně běžně, ale před tím je raději dám do vodovzdorného obalu. Z Číny za pár kaček.

do vany se bere zasadne jen notebook a zadny drzaky nebo neco takovyho, ne, proste v jedny ruce drzet, druhou rukou ovladat

to musel do ty vany do vody spadnout, nechce se mi verit ze by ze vzdusny vlhkosti se to tak rychle "utopilo" , pokud spadnul do vody zacal bych pripravovat penize na novej mobil

No když si přítelkyně napustí vodu, tak má ráda horkou...to se potom ty páry vysrážejí všude...navíc mohla mít kapky na ruce, sáhnout na oblast konektoru a už byl zatopen...