Nejde mi spustit Windows

Ahoj lidi. Potřebuji poradit s mím PC... počítač celou dobu jel v pohodě několik měsíců ale před nedávnem jsem ho vypojil ze zásuvky. Ráno ho zapnu a ono mi naskočí černá obrazovka s bílými písmeny... a je tam na výběr stav nouze , stav nouze v síti, stav nouze se systémem MS-DOS,Poslední známa konfigurace , Spustit systém běžným spůsobem.. ja vybral to poslední jako pokaždé a ono mi najede logo windowsu a to načítání se pak sekce zmodrá mi obrazovka a restartuje se počítač a tak to dělá i při to kdyz vyberu Poslední známa konfigurace... Můžete mi prosím poradit? 😉 Diky moc za odpovědi 😊

Odpovědi na otázku

Tak to je divné,ale zkus tedy stav nouze ovládací panely a obnovení systému.

A co to máš za systém,že tam nemáš na výběr spustit s příkazovým řádkem.Pak by stačilo tam napsat ( sfc/scannow ) pro opravu systému.

Vyberu tuhle možnost a udělá to to samé... zase modrá obrazovka a restart počítače

A KTERÁ verze redmondského os a na čem?! Na tom modrém jsou jakási písmenka a čísla.

Tak to nevím... ale čísla a písmena tam probliknou ale rak rychle ze to nejde zaznamenat...

Tak vyzkouším všechny možnosti! Furt jste se neuráčil namáhat, co za Windows vůbec máte a na jaké HW konfiguraci!

Mám Windows XP profesional a HW konfiguraci vám neumím bohužel zdělit tohle je mé staré pc a neznám to z paměti 🙁

Tak asi udělat opravu s DVD systému použít R. Tedy pokud to půjde.

"...ja vybral to poslední jako pokaždé..." Takže, pokud tedy vůbec chápe, co napsal, tak to není jediný incident a považuje to "za běžné". Problém může být i hardwarový, nebo třeba právě nabořený souborový systém. Zvláště pokud to vypíná stylem vyrvat ze zásuvky.