» Poradna » Mobily

Nejde mi SD karta v mobilu. Proč?

Nejde mi SD karta v mobilu. Proč? SPĚCHÁ!!Strčil jsem SD kartu do mobilního telefonu (Huawei P9 Lite Mini). Po té mi v informačním panelu naběhla informace: "Hardwarová chyba karty SD, zálohujte data a vyměňte kartu SD". Jinou kartu SD nemám a ani nechci utrácet za novou (karta SD kterou nyní používám je nová). Také SD karta nereaguje, např.: Chci vymazat video/fotografii, ale nejde to.. Děkuji předem za odpověď//Upraven titulek porušující pravidla poradny.//

Odpovědi na otázku

To, že je SD karta nová, neznamená, že nemůže být vadná.

Karta SD před tím fungovala bez jakýchkoliv problémů!

mně chcípla fungl nová značková SDHC karta asi po dvou měsících a to jsem ji používal hodně málo (žádné točení videa ap.). V rámci reklamace jsem dostal bez problému novou.

Tvůj předpoklad je zcestný - většina věcí před tím než se pokazila tak fungovala... Co s tím, vyzkoušej kartu v PC a zkus ji naformátovat, pokud nebude fungovat tak reklamuj.

Selhala jednou, selže znova. I pokud by šla naformátovat, pochybuju, že by to byla jen chyba souborového systému.

Redukce a strčit do čtečky karet. V PC zkusit naformátovat. Pokud nefunguje, je asi vadná karta.

Zkus ji nechat v mobilu a mobil restartuj.

Zkoušel jsem.. Nefunguje pořád..

To co psal Albert, tj naformatuj ji na PC, případně to aspoň skus na jiném mobilu.

Len doplnim, ako som dnes uz raz uviedol v inom podobnom dotaze, ze na formatovanie SD kariet je najvhodnejsi nastroj SD Card Formatter (aktualne ver.4). Problemom by mohla byt zaloha dat z SD karty. Po pripoje SD kartu cez citacku kariet v PC, by potom trebalo na toto opuzit nejaky nastroj pre obnovu dat. Aj to nieje zarucena 100% navratnost. Zalezi od toho, akym sposobom je SD karta poskodena. Ak fyzicky (elektronicky) tak uz data nic nezachrani (urcite nie beznou cestou) a musis reklamovat. Ak je vsak SD karta poskodena iba softwarovo, logicky, formatovanim, tak po preformatovani musi zacat zase fungovat.

*oprava: "Po pripojeni SD karty cez citacku...."

Pokud nejde smazat, tak je prostě vadná, tečka. Nic s tím neuděláš, pokud je nová, tak ji jednoduše reklamuj.