» Poradna » Programy

Nejde mi odesílat pošta z Outluku

mám na NTB pouze Win98SE protože má malý HDD ale používám ho denně pro přájem e-mailů.Potíž je v tom ,že neodesílá mi e-maily.Vždy napíše : Hostitel smtp.atlas.cz nebyl nalezen. Ověřte, zda je správně zadán název serveru. Účet: 'pop3.atlas.cz', Server: 'smtp.atlas.cz', Protokol: SMTP, Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba zásuvky: 11001, Číslo chyby: 0x800CCC0D.Poradí někdo kde je chyba ? Děkuji Zdeněk

Odpovědi na otázku

nainstalovat si Thunderbird nebo něco jiného funkčního, 95% problémů s e-maily je způsobeno Outlookem

mám tam Operu i IE a tam problémy nejsou

akira:Nepiš ičoviny.

stačí se podívat zde na fórum: a 98% problémů s e-maily je spojené s Outlookem, to není náhoda...

zkusil jste pouzit smtp.centrum.cz melo by to funguvat u schranek s kapacitou 2GB. Nebo zkuste pouzit smtp server Vaseho poskytovatele pripojeni k internetu.http://napoveda.centrum.cz/index.php

Centrum jsem nezkoušel ale smtp mého poskytovatele ano a situace se nezměnila.Hned zkusím to centrum Děkuji

jen dodávám že z IE všechno funguje OK !

To s tim nesouvisi.Budto si nastavte server pro odesilani posty tak, jak ma byt podle Napovedy na Atlasu nastaven, nebo pouzivejte pro odesilani server poskytovatele pripojeni (potrebne udaje ziskate od nej.Viz http://napoveda.centrum.cz/index.php atd.

použil jsem i server mého poskytovatele ale výsledek stejný.Zkusím Outluk odinstalovat se vším všudy a nainstalovat znovu a uvidím

Pak je otazkou, zda jste ten server pouzil spravne - adresu, port, zabezpeceni, pripadne login a heslo..

Reinstalace Outlooku tomu nepomůže.

Příteli, polož se na otázku : "když v jiných klientech chodí a na stejné mašině" tak logika velí, že máš bordel v nastavení...tak ten bordel odstraň a tady přestaň oxydovat nesmysly, a laskavě používej hlavu a rozum...Pak se zbavíš problémů a tady prestaneš potit nesmysly... Jestli se urazíš, tak je to jen přesně to o čem je řeč - hlava to nebere, tak se musí použít jiná...toť vše.

Vážený příteli, dovolil jsem si při psaní mého dotazu použít i svůj mozek.který pracoval s výpočetní techniku už v dpbě kdy Ty jsi ještě nespatřil světlo tohohle světa,to tedy za prve. Za druhé použil jsem standartní nastavení která používám na jiném mém stroji kde žádné problémy nemám a mám tam pochopitelně také jiný OS. Taže velice dobře vím oč tu kráčí milý mladý muži ale jinak Ti děkuji za Tvoji poněkud neurvalou odpověd zcela určitě poplatnou Tvému mládí.

Outlook nemůže najít server smtp.atlas.cz na portu 25, protože port 25 pravděpodobně tvůj poskytovatel připojení blokuje (je to běžná praxe poskytovatelů připojení vůči cizím smtp serverům).Měl bys nastavit zabezpečený port 465 SSL ale myslím, že jej atlas.cz nepodporuje. (Což znamená vyměnit e-mailového poskytovatele - doporučuji nebo používat smtp server poskytovatele připojení - nedoporučuji).Dále musíš mít v Outlooku nastaveno, že SMTP požaduje ověření a přihlašovací údaje jako ke schránce pop3.

Zásadní problém bude to, že portál atlas.cz už neexistuje, nyní patří pod centrum, takže i mailové servery by měli být nastaveny na centrum.cz. Dále jak už tu bylo napsáno, centrum poskytuje smtp pouze u navýšených schránek a je otázka zda u schránky migrované z atlasu toto půjde. Takže řešení jsou v zásadě dvě:- nastavit SPRÁVNĚ smtp server poskytovatele připojení- změnit poskytovatele emailu např google nebo seznam umožňují vybírat i vzdálené schrány na jiných serverech....

Skoro každý poskytovatel mailových služeb má někde v nápovědě popis jak nastavit nejběžnější e-mailové klienty pro komunikaci s jeho schránkou. Pokud tam takový návod bude, nejlepší je řídit se jím. jinak sem na fórum napiš jaký je tvůj e-mailový server a název a verzi e-mailového klienta ve tvém počítači. Bez toho se moc pomoct nedá. pokud ale máš W98 a stáří e-mailového klienta odpovídá stáří systému, asi ho tu nikdo nebude znát tak podrobně, aby poradil z paměti. Jak už někdo psal níže, laborovat s adresou SMTP serveru, portem způsobem ověření a zabezpečení.

místo "ATLAS" napiš "CENTRUM". Port 25 je pro nezabezpečené spojení. Při zabezpečeném spojení by měl být port 465 (nutno zapnout "smtp identifikace")

Měl jsem stejné problémy s odesíláním pošty až do té doby, než jsem zjistil, že Atlas.cz chodí pod Centrum.cz. Proto stačí nastavit protokol SMTP, port 25 (bez zabezpečení) server pro odchozí poštu:"smtp.centrum.cz" a mělo by to fungovat. Příchozí poštu nechat nastavenou na "pop3.atlas.cz" port 110.