» Poradna » Mobily

Nejde mi najit na motorole g8 konkretni wifi

prosim Vas nejde mi najit na motorola g8 moje wifi. jiné site najde.pc mam přes wifi pripojen.jine telefony ji najdou. co mam delat

Odpovědi na otázku

Zmeniť kanál wifi

jak

Přesný postup záleží na typu wifi-routeru, který jsi nám nesdělil.Vstoupit do administrace wifi-routeru, pokud umožní nastavit region USA, tak ho nastav a nechej automatickou volbu kanálu. Pokud je to nějaký modem od O2/vodafone atd, který region USA nastavit neumí, nastav nějaký kanál v rozmezí 1-11 napevno.

Tím kanálem to fakt nebude a rada ať nastaví jako region USA je hodně špatná. Příbuzná měla obsílku od ČTÚ za bezdrátovej telefon z USA a ten bude mít určitě menší výkon než wifi.

Není, to je úplně jiná situace. Bezdrátové telefony z USA využívání zcela jiné frekvence, než v ČR (tipuju 300MHz), takže ona dělala bordel na pásmu, kde vůbec neměla co dělat a nejspíš tam musela i něco konkrétního rušit, jinak by si toho ČTÚ sám všimnul těžko. Kdežto u WiFi se v USA využívá stejně frekvenční pásmo i kanály, ale v USA jen nižší počet 1-11, u nás jsou navíc i 12 a 13. Takže nastavenim regionu na USA jen sníží počet kanálů, ale nebude vysílat nikde mimo,kde nesmí.

Podle wiki neumí 5Ghz wifi, podívej se jakou doma používáš. Možná řešení jsou přepnout wifi na 2,4Ghz (wifi pak bude pomalejší, ale nejspíš s větším dosahem) a nebo spustit další wifi. Většina routerů umí 2,4 i 5 wifi naráz, takže bys nejspíš nemusel kupovat další.