» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde mi nainstalovat OS (windows 8 )

Zdarec lidi :)Předevčírem mně konečně došly dva ssd disky 120gb ten jeden jsem si chtěl dát do pc místo 500gb hdd na kterém mám OS . Problém nastal při instalaci s USB flash disku když mi instalátor win.. hlásí neustále chyby jako například ,,Systém Windows nelze nainstalovat na tento disk. Je možné, že hardware tohoto počítače nepodporuje spuštění na tomto disku. Zkontrolujte, zda je v nabídce systému BIOS povolen řadič disku." nebo ,,Instalační program nemohl vytvořit nový systémový oddíl nebo najít existující systémový oddíl. Další informace naleznete v souborech protokolu instalačního programu." vyzkoušel jsem spoustu rad z netu a nic ... jiný flash disk,několikrát ssd disk naformátoval, promazal ho přes shift+f10, nepomohlo ani že jsem zkusil druhý ssd disk který je dokonce od jiné značky úplně stejná chyby .. zajimavé je, že na jiný hdd disk jde instalace úplně normálně, ale na tyto dva ssd disky to nejde. Nevíte čím by to mohlo být ? základní deska: ASUS M5A97 R2.0 - AMD 970onen ssd disk :Kingston SSDNow V300 - 120GBdruhý ssd disk (je určen do jiného pc ): Patriot Blast - 120GBps: nemám zájem o vaše názory ohledně vybraných kusů vím že to není žádná sláva ale lepší jak drátem do oka předem za odpovědi děkuji :)

Odpovědi na otázku

Naklonuj to.

Zkus v BIOS nastavit Legacy místo UEFI.

V BIOSu nastavit nativní AHCI (pokud dosud není).

Mám tam nastavené AHCI :/ a co se týče toho Legacy místo UEFI kde to mám přesně hledat právě na základní desce je asus uefi bios utility a moc se tu nevyznám :/

Než spustíš instalaci nech tam zapojený jen SSD a HD disk odpoj. Mě to taky dělalo že sem na SSD nemohl nainstalovat systém tak sem HD disk odpjil a nechal jenom SSD a hned to šlo nainstalovat.

Nemáš polámaný SATA kabel? Nemáš to celé nějak přetaktované? USB flešku strkáš do nativního (chipset) USB2.0 nebo do přídavného (ASMedia®) USB3.0 rozhraní? Napiš ostatní komponenty. Hlavně RAM a zdroj. ☺

corsair rm 850w ,8gb 1300mhz ram .... ano mám to v USB 2:0 4gb flash disk jinak ostatní 8,16.i 64 gb flash diky to nebralo jen ten 4gb

no a co se týče toho klonování ? to se dělá jak

Jaký máš přesně systém? Windows 8, 8.1 8.1 with Update?Předpokládám, že nemáš vytvořenou flashku s podporou GPT. Spušt příkazový řádek jako správce:list diskselect disk X (X číslo disku, které odpovídá flashce)cleanconvert gptcreate partition primaryselect partition 1format quick fs=fat32 LABEL="WIN8-EFI"assign letter="W"list disklist volumeexit(vložit iso do virtuální mechaniky)xcopy x:\*.* /s/e/f w: (X = DVD, W = USB)nebo se neplácat příkazovým řádkem a nakopírovat image na flashku přes Rufus https://rufus.akeo.ie/Pro naklonování systému ze stávajícího disku můžeš použít startovací médium Acronis:http://dl2.acronis.com/s/AcronisTrueImage2016_60...

PS: Patriot Blast a Kingston V300 jsou hodně mizerná SSD. Jestli máš možnost je vrátit během 14denní lhůty, tak to udělej a vezmi místo nich buď Transend 370 nebo Crucial MX100/MX200/BX100 (BX200 nebrat).

Jo a vynechal jsem jednu podstatnou věc:spusť příkazový řádek jako správce a napiš "diskpart". Teprve potom můžeš psát výše uvedené příkazy.

takže jestli jsem to správně pochopil tak problém je tedy ve flash disku ? právě jsem slyšel a taky už jsme toho několikrát využil že od win 8 se nemusí na flash disky kopírovat přes nějaké programy.

Problém není ve flashdisku, ale v tom, jakým způsobem tam byla data zkopírovaná. Pokud má deska/notebook UEFI, tak stačí flashka naformátovaná na FAT32 se systémem oddílů GPT a jenom na ni nakopírovat všechny (i skryté) soubory z image. Což deska splňuje (stejně jako všechny Asusy, co mají v označení R2.0).Jakým způsobem jsi tedy flashku vyrobil?

pouze jsem to tam přetáhl .. ale kdyby to bylo špatně tak se ani instalace nezapne ne ?

Co říká diskpart?Je u flashdisku při výpisu "list disk" hvězdička? Pokud ne, flashka nemá systém oddílů GPT a prostě to nemůže fungovat. => naformátovat a nakopírovat na flashku data z instalačního média postupem, jak jsem napsal výše.Asi jsem opravdu slepý, ale co je to za systém? Windows 8, 8.1 nebo 8.1 with Update?

windows 8.1

Jaký je přesný název iso?

Hurá vyřešeno !! :) nakonec mi ani převedení na flash disk ten instal windowsu nepomohl tak jsem udělal pokus nainstaloval jsme tam win xp bohužel byla tam nějaký ta chyba tak se ukázalo jen okna jak se načítá a dál mě to nepustilo ale to nění tak důležité důležité je to že pak co už tma jeden win byl tak už tam bez problémově šla naionstalovat ta 8čka :) ale aj tak děkuji za pomoc :)