Nejde mi monitor

Dobrý večer, byl mi sestaven nový počítač, odborníkem, takže můj problém nespočívá v počítači, když zapojim kabel k monitoru rozsvíti se oranžové světlo a napíše mi to neznámá síť, kabel je zapojeny dobře . Nevíte čím to tedy může být ,předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Aká GK, aký kábel, aký LCD??? Ďalší neschopný napísať komponenty?

Tak co zkusit na monitoru nastavit automatickou detekci.. čili auto, aby bylo rozpoznáno o jaký typ připojení jde k PC.. VGA, DVI, DP.. ???

Jak asi když nejde zapnout?

Pak je chyba v nastavení BIOSU..

A co mám dělat?

Co máš dělat..???Měl sis ten počítač poskládat sám a nespoléhat se na lemply v CZC.CZ..Předpokládám, že ten tvůj sráč v CZC kontrolovali.. Takže chyba je nejspíš v tvých matlavých rukách a možná i v tom tvým monitoru..Připřevozu se mohlo lecos i v pc skříni uvolnit.. třeba paměti RAM apod.. Chtělo by to kompletní kontrolu vnitřku v pc skříni.. Ovšem problém bude asi v tom, že o kabelech nemáš ani páru, když jsi to nestavěl ty.. Takže si na kontrolu povolej zdatnějšího kámoše.. A co ten monitor..??? Ten je na 100% v pořádku..???

Jak asi když nejde zapnout?

Zavolat si odborníka

OSD monitoru funguje i v situaci, kdy není připojen žádný kabel s videosignálem.

Výběr vstupu na monitoru se volí v Menu monitoru, ne počítače.A jseš si jistý, že počítač opravdu běží? Máš-li možnost, zapoj jiný monitor.

Zavolej si toho "odborníka", co ti to sestavoval, a omlať mu to o hlavu. V případě krize i fyzicky. Více se s tebou nemá smysl nyní bavit, protože tvoje znalosti IT nepostačují ani pro věcný popis problému, takže radit na dálku je prakticky nemožné.

Pokud je monitor schopen cokoliv napsat, pak funguje. Pokud napíše "Neznámá síť", pak jsi ve Windows a všechno funguje, až na nastavení sítě.Tak nám neval klíny do hlavy a napiš, co se doopravdy děje - tedy pokud nejsi nudící se puboš...

"Neznámá síť" a "rozsvítí se oranžové světlo" - tím pravděpodobně myslí, že LCD monitor není schopen nalézt zdroj signálu, většina jich to hlásí OSD hláškou na displeji. No a to oranžový světlo? To mu LCD monitor spadne do standby, protože nemá signál, tj. power ledka na monitoru se rozsvítí oranžově.

Jó? Ty jsi někdy viděl, aby monitor bez podpory OS napsal "Neznámá síť" - a česky? Odkdy hledá monitor síť?

Ten člověk neví zkrátka, co píše. Jednoduše tak. Nejspíše mu to napsalo "No video input" nebo něco takovýho, a protože neumí anglicky, tak si to přebral, jak si to přebral... Připadá ti to snad nevěrohodné?

Určitě ale nenapíše "neznámá síť".Spíš něco ve smyslu "No Video connection", nebo "No Input signal".

Co máš za monitor a jakým kabelem ho připojuješ?To jak to popisuješ by také mohla být nějaká "chytrá" TV, kterou se snažíš připojit k PC nesmyslně pomocí LAN kabelu. Pokud to nejsi schopen přesně popsat, tak udělej nějaké fotky.

Píše o monitoru. O monitoru k počítači. Takže to na 99,8% bude jen blbej monitor, kterej po zapnutí (rozsvítí se zelená led), když nemá žádný vstup, tak vyhodí OSD hlášku typu "no video signal" a chcípne do standby s vypnutím displeje, a původně zelená led svítí oranžově.Boreček zkrátka neumí anglicky a tu hlášku si přeložil jako "neznámá síť".