» Poradna » Web a internet

Nejde mi internet

Zdravim, obnovoval jsem router do továrního nastavení, když se to dokončilo tak z ničeho nic nešel internet. Tak jsem router vypnul a vyměnil za jiný (starý), a stále to nešlo. Tak jsem to zapojil natvrdo (z přijímače) a stále to nejde. Před tim než jsem obnovil router tak to šlapalo. Nemá s tim někdo zkušenosti. Děkuji

Odpovědi na otázku

a duvod proc jsi to udelal? navic - pred obnovou sis mel opsat nastaveni, aby jsi mohl pouzit znovu, pripadne se podivat do smlouvy na nastaveni (slusny poskytovatel ti potrebne udaje poskytne, pokud nema dany router primo sam pod spravou).

Nastavenie routeru do továrnych nastavení znamená, že všetky údaje o pripojení k poskytovateľovi sú v čudu. Potom je jasné, že "internet nejede".Pozri sa do zmluvy o poskytovaní pripojenia od poskytovateľa - tam budeš istotne mať základné údaje: IP adresa, DNS server, brána DNS - DNS server si môžeš kľudne nastaviť aj nejaký public (je ich celá kopa - najčastejšie si každý dáva 8.8.8.8 a sekundárny 8.8.4.4 = google DNS server).Spustíš na routeri Quick Setup a zadáš len tie údaje - bude pripojenie k poskytovateľovi a od routera k tebe po LAN. Potom si nastav svoju WiFi sieť - návod si prečítaj.