» Poradna » Počítačové sítě

Nejde jabber :(

když se chci dát online, píše mi to "špatné jméno nebo heslo" , přitom jméno a heslo mam správně napsaný, (jabbim.cz , qip infium) , nefunguje to ani přes meeboo

Odpovědi na otázku

Jabber je na houby, nemá budoucnost. Používej ICQ a nebudeš muset řešit takové blbosti. ICQ = spokojenost a stabilita.

Jako vtip velice hezké

to neni tvoje chyba, jabbim.cz proste posledni dobou blbne :(

neni to ta bajecna nekomercni sit s neomezenymi moznostmi, o ktere mi nekteri uzivatele zaryte tvrdi, ze vypadek nehrozi? jejda

oproti vypadkom ICQ je to 1:10 000 a navyse ked mas slabe heslo hrozi ukradnutie ICQ uctu. Jak niekolko z mojich BFU kamaratov ktorym bruteforcovali hesla a sluzia teraz ako zdrojak spamu pre cely svoj contact list

S ukradením ICQ účtu už jsem se taky setkal (ne mojeho, já používám MSN, s tím problémy nemám). Naštěstí ten "zloděj" zapomněl (nebo nestihl) změnit e-mailovou adresu a kontrolní otázku, takže jsem tomu účtu nechal poslat na mail nové heslo a zase je zpět v rukou majitele. Otázka, na jak dlouho.

Doma mam vlastni Jabber server a tak se o stabilitu staram sam....tomu se rika svoboda. Jeste se mi nestalo, ze by to vypadlo Kazdopadne nehrozi globalni* vypadek, jako v pripade ICQ. Vzdycky muzes pouzit zalozni ucet.

*globalni v pripade ICQ znamena CR, Izrael, Rusko

o stabilitu sveho serveru se postaras sam, o to, jestli bude s kym komunikovat, uz hur

Ale zodpovida si za to kazdy sam... zkratka svoboda. Nektere servery jsou bezproblemove, to akorat s tim jabbimem jsou neustale problemy, kazdopadne zmena uctu je jednoducha. Kdyz vypadne ICQ, tak si zkratka nepokeca nikdo s nikym.

svoboda to je, to kazdopadne, ovsem vyhoda z toho plynouci mi unika - rozhodne mi to nejak nemuze ustat jako argument proti centralne rizenym sitim typu live messenger. ale zrovna tohle "evangelisti" jabberu uvadeji snad nejcasteji...

Je například Google Talk dostatečně centrální?

Ja budu online vzdy, nezavisle na tom, ze se MSN rozhodne provest udrzbu, nebo se rozbije ICQ. A jeste jsem neslysel, ze by treba ten GTalk nekdy vypadl. Ty jsi zavisly na jedne spolecnosti, ja ne. Jestli to ale nevidis jako argument, tak se asi nema cenu dal bavit. Me to jako argument prijde a to dost dobry.

Doporucuji si zaridit jabber spolecne s emailem na mail.google.com, pouzivam to nekolik let a jeste jsem se nesetkal s vypadkem.