» Poradna » Počítačové sítě

Nejde internet

Něco jsem zkoušel, a tak jsem spustil v cmd netcfg -d a teď se nemohu připojit k síťi.

Odpovědi na otázku

Proveď reset sítě.. Win 10: https://www.youtube.com/watch

Bohužel nepomohlo

Použij bod obnovy - změny se vrátí zpět.

Pokud jsem ten příkaz pochopil správně tak to asi resetovalo nastavení síťové karty do továrního nastavení takže jí budeš muset znovu nakonfigurovat.Nejspíš je bude jednat od konfiguraci IP adresy a masky.

Nějaký návod jak to nakonfigurovat?

Ale my netušíme, co máš nastavit. Nenapsal jsi totiž, co máš za síť, jestli například máš vlastní (wifi)router...Když nám sem dáš výpis z ipconfig / all, možná uvidíme, jesli máš platnou konfiguraci TCP/IP protokolu.

Proveď základní diagnostiku:Funguje ti ping na 8.8.8.8?Funguje ti ping na výchozí bránu?Funguje ti ping na seznam.cz?A ještě mě napadlo, nepoužíváš nějaký antivirový program? Zkus ho na zkoušku odinstalovat. Ve windows 10 se občas stává, že se nějak zasukuje a začne blokovat internet.

Antivir je prozatím odinstalovaný ale i tak nejde net.

Při pingu je to 100% failed

Windows IP ConfigurationHost Name ..................... : NTBPrimary Dns Suffix ....... :Node Type ..................... : HybridIP Routing Enabled ...... : NoWINS Proxy Enabled .... : Noto je vše.