» Poradna » Web a internet

Nejde internet při spuštění PC

Zdravím mám problém , přeinstaloval jsem PC a vždy když ho pustím tak mi nejde internet dole v pravo se mi ukáže , že nemám internet je tam taková ta ikonka v podobě koule kliknu na ní pravým dám otevřít nastavení sítě pak dám změnit možnosti adaptéru tam dám zakázat internet a poté povolit a internet mi ihned naběhne nevím čím by to mohlo být zkoušel jsem hledat novější lan driver ale mám nejnovější, Desku mám Asus rog strix Z-490 H-gaming

Odpovědi na otázku

predpokladame ze po preinstalovani jsi take nainstaloval drivery k desce kterou mas,

ano nainstaloval

Pokud to před tím fungovalo, tak jsi zjevně tu přeinstalaci neudělal správně, respektive ne kompletně.

To si myslím ,že je blbost všechny aktualizace mám stáhnuté jak od windowsu tak od všech komponentů který to potřebují, nemám žádné cracklé windowsi mám originál a přeinstalace šla úplně v pořádku

Tak pokud to před tím fungovalo a teď ne, tak asi to blbost není. Kde jsi stahoval aktualizace od všech komponentů?

Armoury Crate od Asusu ten stáhne vždy z ofiko stránek asusu , a zbytek z oficiálních stránek

iNTERNET,MAš KABEL ALEBO WIFI?

kabel

nehrabal si sa v tom s ccleanerom alebo advanced sytem care? ak ano tak mozes spustit novu instalaciu

Co to je "ikonka v podobě koule?"Co udělá kliknutí na "Odstranit potíže" na ikonce sítě (má tvar obrazovky)?

Když není ethernet nebo wifi správně připojeno k síti, není tam "obrazovka", ale symbol zeměkoule s malým křížkem? (nebo tak něco), ale je tam prostě schématická zeměgula.

Nejdříve bych po vstupu do možností adaptéru, kouknul zda běží - je připojen k lokální síti a pokud ano kouknul bych se na vlastnosti IP Adresa apod. následně po zakázání a povolení adaptéru se kouknul znovu zda se něco nezměnilo.

Ona to bude nejaka vesela zalezitost typu povolene nepritomne / nefunkcni IPv6 apod.