» Poradna » Počítačové sítě

Nejde internet po zapnutí wifi - pomoc

Dobrý den, potřeboval bych poradit.Mám internet od o2, modem comtrend vr-3026e.Internet normálne funguje do té doby, než povolím v routeru wifi.Poté jede pár minut a pak nejde jak wifi tak ani na pc přes kabel,po vypnutí wifi v nastavení routeru pak zase naskočí a jede bez problému.Nevěděl by někdo kde je chyba? děkuji za případné rady.

Odpovědi na otázku

-jak je ten router nastaven?-co se k němu připojuje?

Připojuji k němu mobilní telefon a notebook.zabezpečení wpa-psk (teď na open, protože se snažím přijít proč padá a nechci pořád psát heslo) jinak nastaven na tovární nastavení, nic jsem nenastavoval ani neměnil.

1 router je vadný / zkusit jiný router2 zahazuje to (zahltí) něco co se připojuje na Wifi / zjistíte sledováním provozu

Kolik let provozu má ten modem za sebou?

už 7 let, předpokládám, že už to má za sebou

Routerům odchází napájecí zdroje. Pak při zatížení zdroj nezvládá - to by odpovídalo zapnutí WiFi.Kontaktovat O2, ať dodá nový router

Po zapnuti wifi doporucuju odpojit LAN kabel od routra a pripojit sa pomocou wifi.https://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pr... Podla LED svetiel sa da skontolovat status toho routra. Nevidime tie LEDky. Jedine, ze nam popises ich stav.

po zapnutí wifi jsem odpojil lan kabel od routeru, ale i tak wifi nešla.Kontrolka internet po zapnutí wifi zčervená na cca 2 minuty a pak se úplně vypne.

Comtrend to má nejspíš již za sebou, potřebuješ nový. Dělají to nejspíš vyschlé kondenzátory. Jakmile se zvýší odběr proudu po zapnutí Wi-Fi, neudrží stabilní napětí a začne celý padat.