» Poradna » Web a internet

Nejde diakritika když napíšu něco v html a pak se na to koukám

Ahoj podle tutoriálu se učim v html. Jenže ikdyž použiju tyhel příkazy<!doctype html><html><head><title>xxx</title> <meta http-equiv="Content-Type"content="text/html; charset=UTF-8">..mám to stejně jako ten člobrda, ale mě to prostě nejde tak se mi v prohlížeči(explorer, chrome) zobrazí místo háčků a čárek čtvereček (sama stránka je nastavena na utf8). Díky za odpověď

Odpovědi na otázku

A ukládáš to v UTF-8 kódování?

jak to mám uložit v utf-8

Jo jasný dík, už to mám :D sem idiot