» Poradna » Mobily

Nejde basák nebo středovej u reproduktoru 5.1

Ahojte, měl bych takový dotaz nedávno jsem vyměnil základní desku na MSI 970 gaming a při zapojení 5.1 reproduktoru Redstar RS-501 A mi nejde basák když zkusím v Správce zvuku realtek HD jestli hrají tak všecky jdou naprosto v pořádku a když dám Zaměnit výstup středového reproduktoru/subwooferu tak naopak jde basák ale nejde středový nevíte kde je problém ??

Odpovědi na otázku

Problem je v tom, ze pokud v nastaveni softu zvukovce neni predelani zvuku na 5.1, tak ti to jede vlastne stereo, coz je v poradku. Odpovida tomu i to, ze pri testu jede vsechno. Chce to pohledat na netu jak na to pripadne pouzit nejake soft co presampluje zvuk na basak a na stredove repro. Skus nejake film co ma 5.1 zvuk tam by to jet mnelo.https://www.google.cz/search

A tomu procesu se nerika presamplovani (resmaple) ale upmix. To kdyby si chtel pouzit google. :)

Ve správci mam nastaveno 5.1 tet jsem zkoušel na youtube pustit si 5.1 Dolby Surround Test tak basák nehraje a když dám prohodit středový se subwooferem tak hraje ale úplně strašně potichu i když ho dám na max ale zas nehraje středový tak nvm co s tím

https://www.youtube.com/watch hned ze zacatku je zajimave speaker fill, to dalsi uplne netusim, na realteku nejedu.

tet jsem se podíval na program co mají desky MSI což je Sound Blaster Cinema 2 a tam mi u basáku nejde nic dělaj jako by byl vyplí