» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde aktualizovat Windows

Hezký den,v červnu mi zničeho nic přestaly jít aktualizace,mám Win 10 Home,verzi 1809. Ukazuje mi to chybu 0x80080005,stáhnul jsem si poradce při o btížích od Microsoftu,ten mi ukazal že je chyba opravena a přesto stahovat nejdou.

Odpovědi na otázku

Zkoušel si opravu spustit cmd jako správce ( sfc / scannow ) entr.

Použijte pomocníka s upgradem a přejděte na 1903. Přes pomocníka by to mohlo jít a mohl by se opravit i WU. Jinak tyhle nakopnutí sytému se tu řeší každou chvíli. Bohužel je to často bordel na straně uživatele. Nějakou účinnou léčbu to nemá. Někomu pomůže oprava WU, někomu sfc scannow, někomu návrat bodu obnovy, atd... Jediné na 100% účinné řešení je čistá reinstalace systému pomocí nejnovější instalačky stažené od MS a nahrání nejnovějších ovladačů. Chápu ale, že se do toho moc nechce. Na druhou stranu, když pak vidím jak to tu někdo řeší 3 dny a nevyřeší to, tak reinstalace je oproti tomu za chvilku.

Pamatuji si, jak jsem u win7 nemohl nahodit aktualizace po čisté instalaci na Thinkpadech, až stažení několika balíků a ruční instalace pomohla a systém pak aktualizoval. Chyba nebyla na straně uživatele, ale mrkwosoftu. 10 raději nebudu komentovat.