» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde aktualizace WXP

ZdravímMám na síti dva PC s legálními aktivovanými Windows XP SP3. Cca před měsícem se mi přestala zobrazovat stránka WindowsUpdate (windowsupdate.microsoft.com/windowsupdate/v6/default.aspx), systém hlásí, že ji načetl, ale nic se nozobrazí. Jinak internet jde normálně.Připojení je ADSL, síť je vedena twist kabely.DíkyJarda

Odpovědi na otázku

Jakou verzi Internet Exploreru máte? Měl by jste mít verzi 8.Překontrolujte si, jestli máte nainstalovaný Service Pack 3 na Windows.Pokud jedno z toho nemáte, tak si to stáhněte a nainstalujte ručně. Poté by Windows Update či Microsoft Update mohl fungovat.http://www.sosej.cz/Software/Jiny-software/Os... http://www.slunecnice.cz/sw/internet-explorer-8/xp/

Obojí je nainstalováno. Jak jsem psal, donedávna update normálně fungoval.

Už sa o tom niekde písalo,že je problém s aktualizaciami v xp-ečku. Mne to podobne blbne už 4-tý mesiac. Stačí počkať. Na tretí deň po vydaní aktualizacií si ich windows sam stiahne.Neviem čím to je, no určité podozrenie mam.

Nemáš v IE zapnuté kompatibilní rozhraní? Ve starších verzích to, myslím, indikovala ikona vedle adresy. Předpokládám, že spustit Windows Update z ovládacích panelů jsi zkoušel (nejsem si jist, jestli to je stejné rozhraní, i když to je samozřejmě stejná webová stránka). Jinak bych v IE prolétl doplňky, jestli tam není nějaká "vychytávka", promazal dočasné soubory , příp. zkusil spustit WU z jiného uživatele. A kompletní kontrolou antivirem rozhodně nic nezkazíš, protože odstavení Windows Update je logický krok malwaru po nakažení počítače. Pokud nic nepomůže a ověříš, že to nemáš zavirované, tak bych se na to nejspíš vykašlal. Pochybuji, že se za ty zbývající 4 měsíce podpory Microsoft přetrhne s nějakými zásadními aktualizacemi. A nedivil bych se, kdyby do té doby aktualizoval samotný WU tak, aby co nejvíce otravoval uživatele, aby přešli na novější systém, takže ti jeho nefunkčnost možná ještě přijde vhod.