» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nejde aktualizace Windows 10 verze 1803 na vyšší 1903

Verze 1903 se stáhne na 100%, ale při restartu asi v 80-ti% se objeví nápis, že se "VŠECHNY ZMĚNY V PROVEDENÉ V TOMTO PC SE ODINSTALUJÍ" a aktualizace neproběhne. V historii aktualizací je napsáno NEÚSPĚŠNĚ AKTULIZOVÁNO DNE 23.11.2019 - 0x8007042b. Toto již proběhlo 4x se stejným výsledkem. Dělal jsem také sfc/scannow - vše OK. Také jsem zkoušel pomocníka při aktualizaci, ale se stejným výsledkem. Víc už nevím co s tím dělat, tak prosím o radu. Díky.

Odpovědi na otázku

Nainstaluj Windows načisto.

můžeš ještě zkusit odinstalovat všechny antiviry (dělal to např. Avast) a všechen sw který nepoužíváš.Dál před upgradem zkontrolovat disk (SMART) a zajistit aby tam bylo min 20GB místa.Upgrade pak spustit přes "pomocnik s aktualizaci Windows 10"

Tak už se mi to podařilo aktualizovat na W 1909. Avast jsem neodinstaloval, ale stačilo jen vypnout všechny štíty v avastu. Díky za radu Tobě i všem co jste napsali.

Zkus nejprve 1809. Máš OS se všemi aktualizacemi?

1809 bych zrovna nedával ... ta se nepovedla. To už rovnou 1909.

Odstraň všechny předchozí verze OS a tempy.

Odstraň ten Avast a nech tam jenom Defender je lepší a nezatěžuje tolik PC.