» Poradna » Počítačové sítě

Neidentifikovaná sieť

Dobrý deň,pokúšam sa napojiť internet na nový PC ale po zapojení sietového kábla mi ukazuje trojuholník s upozornením na Neidentifikovanú sieť. Skúšal som aj automaticky priradiť IP, rovnako tak som skúšal funkčnosť kábla ktorý mi do notebooku bez problémov do milisekundy dodával sieť a rovnako tak som reštartoval aj celý router. Vopred dakujem za radu.P.S. po rozkliknutí riešenia problémov mi píše, že Ethernet nemá platnú konfiguráciu protokolu IPMôže byt problém aj v tom, že nemám najnovšiu verziu Win 10 ?

Odpovědi na otázku

Router má zapnutý DHCP? Pokiaľ nie - router stále ponúka tomu tvojmu novému PC IP adresu, ale tá "nepasuje". Zapni v administrácii routra DHCP. Kartu na PC daj na Automaticky - získanie adresy IP i získanie adresy servera DNS.

Případně se podívat zda DHCP nemá nějaké omezení na MAC adresu nebo počet IP adres které může přidělit apod.

Snažím sa tam dostať ale neviem prečo no píše mi to po zadaní tejto adresy http://192.168.1.1/, že sa tam nedá dostať. Neviem teraz, či sme náhodou nemenili poskytovateľa ale to by som sa tam aj tak mal dostať, či ?

A to mám router ZyXEL.. neviem čo s tým je.

V riešení mi to oznamuje že je online, ale neodpovedá na pripojenie.

Jakou IP adresu dostal ten připojený NB? Např. 192.168.100.101 ...... Pak zadej do prohlížeče 192.168.100.1, mohl by ses tam dostat ....

Router ZyXEL není označení. Najdi přesný typ. A ten router je tvůj nebo dodaný poskytovatelem?

vzadu je reset tusim, ked si menil poskytovatela, musis nastavit prihlasovacie udaje k novemu poskytovatelovi

a dalej nepises ci je to domaca siet ci podnikova, ak podnikova mozno tvoj comp nema priradeny pristup

Je to presne ZyXEL 660hn-t3a a zdá sa mi, že sme to kupovali my .. ale nie som si 100% istý. Len ešte dávnejšie som sa tam bez problémov do tej administrácie dostal ale teraz mi to nechce nečítať.. fakt neviem prečo.

No tak logicky - pokud nefunguje DHCP na routeru, PC nedostane IP (=není spojení) = do nastavení routeru se nedostaneš. Dej sem výpis příkazu ipconfig /all

Lenže ja sa tam snažím dostať cez NB, ktorý spojenie má. :D

Nemudruj a okopči sem ten výpis!

No DHPS mám zapnutý.

DO IPV4 konfigurácie som zadla všetky informácie z toho ipconfig, už mi riešenie problémov nepíše, že je problém v tej konfigurácii. Stále však bez výsledku.