» Poradna » Programy

Negativní zkušenosti s W2K

Všichni neustále vychvalují W2K, ale já s nimi mám jiné zkušenosti:- Než jsem je byl vůbec schopen funkčně naistalovat, byl jsem nucen vyměnit starou desku a procesor (konflikty hardweru).- Některé základní programy mi pod nimi vůbec nechodí: StarOffice 5.2, starší verze Mozilly ...- Recognitu 4 se mi vůbec nepodařilo naistalovat (Vyrobce mi pak lakonicky doporučil, že si mám koupit nouvou verzi - a měl by být rád, že jsem mu za tu R4 dal 4000,-).- Asi 3x jsem W2K musel přeinstalovávat, než jsem zjistil, který program mi ničí protokol TCP/IP.- Když jsem tiskl 8 stránkový dokument z Excelu na tiskárně HP690c v pořadí stránek, 1, 2 a 3, 4 a 5 atd., tak se sice dokumet vytiskl celý, ale pořadí stránek bylo úplně zpřeházené. Aktualizovaný ovladač na internetu samozřejmě pro W2K není.- Když jsem převáděl z PageMakeru do pdf, tak si Distiler vůbec nedokázal najít fonty. Ve W98 opět vše OK.- Nejhorší však bylo, že se mi korektně nezobrazoval jeden pro mě velmi důležitý font, který byl pod W98 OK.- Nemluvím ani o ovladači ke scanneru, který v těch W2K pochází asi ze "začátku minulého století" a s ovladači pro W98 nesahá ani po kotníky.Má někdo podobné negativní zkušenosti, nebo ví jak to odstranit? A to jsem si ty W2K legálně koupil!!!

Odpovědi na otázku

Nainstaluj si linux.

Linux je na normalni domaci pocitac uplne nahovno!!! Chvilu jsem ho mel doma a zjistil jsem ze snad debilnejsi system neexistuje. Rozjet pod nim interni modem je nemozne. Poustet si DivX je pouhy sen. Sice tam existuje nejakej blbej prehravac ale ten je taky nahovno. Nejhorsi je na tom ty stupidni rpm baliky - vetsi debilitu svet nevidel. Jeste ze se snazi cim dal tim vic snazi vypadat jak windows. Nejvic je to videt na Red Hat 7.1. Jo a sice linuxaci furt rikaji ze nepada, ale to je docela jednoduchy, kdyz pod nim nic nejede.

No kamos mal nejake divne problemy s W2K a pomohol mu najnovsi ServicePack2. Ak ho nemas, stihani a installni, ak ho mas tak neviem kde je prob, mne ide w2k v pohode.

Já jsem to zkoušel jen s SP1, pak jsem to již vzdal (a to SP 2 ještě nebyl). Ale možná, že to ještě zkusím, ale s půjčeným diskem. Ovšem drivery k tiskárně?!

prasne win2000 stoji za hovno, nastastie som ho kupil za 150sk. myslel som si ze budu stabilne, rychle.... ani jedno ztoho, co som chcel nebolo. nic sa nedalo nainstalovat (aj ked je pravda ze po SP2 sa nieco opravilo).skratka hruza. musel som sa vratit k win98. asi si pockam az na win 2003

Nemohu s vami souhlasit. W2K uz mam hodne dlouho a jeste ani jednou mi nespadly!!! Pokud vam padaji hledejte chybu bud v ovladacich anebo coz je horsi v hardwaru vetsinou to dela pamet. Ono tenhle system je docela citlivy na takove veci w9x to treba sezerou ale w2k ne. Jenze pokud mate kvalitni funkcni hardware tak jsem si jisty ze vam tenhle system padat nebude.

Win2K mi nikdy nespadly. To je asi jejich jediná výhoda. Jinak díky nedostatku podpory od výrobců programů a hardwaru jsem radší přešel na staré 98. Ještě že jsem si W2K nekoupil.

Jo souhlasim ze kdyz w2k zacinaly fungavolo na nich opravdu jen malo veci, ted se ale situace zmenila vsechno co se ted vydava funguje i pod w2k, opravdu mi nechybi nic co jsem mel ve w98. Dokonce se mi zda ze i nove hry pod nimi bezi lepe nez ve w9x

Suhlasim z MK. W2K su stabline a nepadaju tak casto ako W9x.Z programatorskeho hladiska mozem povedat ze w9x je na hranie pre male deti a na preinstalovanie kazdy mesiac. Vo W9x mozem kludne zmazat cele jadro windowsov a nastane akurat tak modra obrazovka (ak nie nieco horsie).Vo Win2000 a WinNT sa to nemoze stat, tam ta jadro systemu s takym programom posle do vecnych lovist. Teda okrem ovladacov tie bezia v jadre, takze ked su chybne znicia aj jadro systemu.Preto aj teraz MS sa snazi certifikovat ovladace.MilanPS: ako bolo pisane je to krok v pred, a komu sa nepaci ze na starom hw nechodia, nech pouziva stary sw.

Takže jsem to vyzkoušel i s tím SP 2 - situace setrvalá. Zřejmě musím čekat až na SP 7. A s těmi fonty to není zrovna moc příjemné. Ale již raději jedu na Win ME + Win98

vaše negativní zkušenosti mě dost překvapily, i když - s fonty jsem problémy měl také. Ale nejednalo se o problém W9x vs W2k, ale spíše W9x vs NTx (W2000 = NT5) některé fonty prostě odmítají fungovat, řešíme to i v DTP odd. - dodavatel fontů musel dodat nové... Jinak musím potvrdit, s kvalitním HW běží dle mých zkušeností opravdu lépe než W9x. Jestliže jste se někdy pokoušel dělat s větší grafikou, oceníte i stabilitu jádra, která je prostě mnohem větší než v 9x která navíc nezvládnou větší množství paměti. A o síti v w9x ani nebudu mluvit. Nejsou to dokonalá windows, ale stále je to krok kupředu. PS: tohle ale stejně píšu na Suse 7.1

Bohužel s tím fontem je to takto: jedná se o staroslověnský font, ve kterém se pod W2K nezobrazí některé znaky (hlavně ž). Vzhledem k tomu, že to vytvořil nevím kdo, tak je to dost složité upravit.Jinak uznávám, že pokud by tyto problémy nebyly, tak bych u W2K raději zůstal. Ale třeba u té StarOffice se domnívám, že je to tam nějak zablokováno schválně. To je však jen můj soukromý názor.

Jo, jo. W2k stojí opravdu za h...... . Zatím všichni mí zákazníci se opět vrátily na Win98SE. Já myslím, že nepomůže ani SP 100.

Co to znamená všichni mí zákazníci ?Pokud jsou tvými zákazníky hráči her, ani se jim nedivím. W2000 skutečně nejsou playstation jako Win9x Naopak je to konečně systém na pořádnou práci.

S tím naprosto souhlasím. Používám W2k už asi rok a nedam na ně dopustit. Jediny co mi nefunguje je Vampire.

W2K je na práci vůbec nejlepší systém, jaký MS udělal. W98 jsou jenom na hraní (a jsou i tak MS inzerovány), takže doporučuji následující :- kdo chce hrát hry, ať si nainstaluje W98SE a nepomlouvá pořádný systém- kdo chce pracovat a nebát se pořád, že přijde o svou rozdělanou práci, ať si nainstaluje W2K a W98 si nechá na hry pro děti.

W2K neni neuzpusobeny pouze pro hry. Je to system, ktery absolutne neschopny v multimediích celkove. Hodne multimedialniho hardwaru (treba i pro strih videa) je ve W2k na ...... Zalezi taky co berete jako poradnou praci. Pokud je to psani ve Wordu tak OK. Souhlasim.

Omyl, v multimediich je vykonejsi nez w9x postaveny na DOSu, a to ze nefunguje nejaky exoticky hardware neni chybou systemu ale vyrobce toho hardware pokud neudela ovladace pro w2k. W2K jsou stabilni system vhodny pro praci profesionalu

Tak ted jsem se docela nasmal. Avermedia - exotický výrobce (i kdyz TV Studio uz tam chodi), Creative-exotický výrobce (skoro u vsech zvukovek od creative jsem zjistil problemy pod W2k), ATI - exotický výrobce (All in Wonder tam moc dobre nechodi.), je sice pravda ze je to castecne chyba vyrobcu hardwaru, ale je mi divne ze tolik veci od znamich vyrobcu na W2k nechodi nebo chodi blbe. Nebude to nakone Windowsama? Na druhou stranu souhlasim ze W2k je docela dobry a stabilny system, ale pro multimedialni prvky je zcela nevhodny. A ze je pro profesionály? Definujte. Zalezi na oboru v jakem se dany profesional pohybuje. Ja bych rekl, ze OS pro profesionaly je spise UNIX.

Mám SoudBlaster Live - naprosto bez problémů, All in Wonder jsem zkoušel - taky bez problémů. Takže problémy bych neházel na W2K, ale pokud si třeba někdo koupí základní desku neznačkovou za pár korun a paměti taky a chce zázraky - to teda dovolte, abych se nasmál. Pokud kupujete komponenty značkových výrobců (MSI,ASUS), nebudete mít žádný problém. Na W2K stříhám domácí video, edituju muziku, od doby, co jsem je nainstaloval, v pohodě. Ani jednou mi nespadly, nezamrzly apod. Profesionál v oboru - velice jednoduše : např. programátor, vývojář SW

Jestli chcete, aby Creative Zvukovky chodily spolehlivě, vraťte se k SB16 - ten měl i dokonalé drivery. Navíc, Creative se ani neobtěžuje s výrobou driverů pro Unix, takže tady vidíte přístup tohoto "Slavného" výrobce.A Avermedia pro profesionály? dělám s DV již docela dlouho, ale ještě jsem neslyšel, že by na něm někdo dělal profi (ani polo profi). Jako hračky dobrý, ale nepoužitelné. Pokud chcete funkční produkt, musíte si pořídit takový, který bude mít zachovánu podporu i do budoucnosti - firma, která se na zákazníka nevykašle druhý den po nákupu. Unix pro profesionály? který program pro střih videa běží spolehlivě pod unixem? chcete dělat sítě - pak sahněte po Unixu, pro grafiku je zase nejlepší MacOs (že by kvůli G4 pod kapotou? )

Takze mam Avermedii i Soundblaster takze vim. Mel sem Live 1024 chodil bezproblemu ted mam 5.1 taky v pohode, Avermedii mam tv kartu stacilo jen stahnout drivery a jede v pohode. A definuj mi ty proc by mel byt Unix pro profesionaly myslim ze ani nevis vo co gou jen se ti libi ten exoticky nazev a spousty lidi rika ze je to pro profiky tak proc se nepridat ze?

Nejdrive zacnu s odpovedi na Unix. Jiz nejakou dobu se staram o Unixovy server takze s tim ze nevim vo co gou na me nechod. Pokud by jsi cetl muj predchozi prispevek tak jsem se ptal na definici profesionala. Kazdy OS se hodi pro neco jineho, pro profesionala v jinem oboru a na urcitem stupni profesionality. To ze nekdo napise, ze W2K je pro profesionaly je blbost (ano je ale jen pro nektere). Dale jsi asi prvni clovek komu chodi dobre SB Live 5.1 pod W2K. Takze ti chodi Dolby Digital? Zkousel jsi si prehrat skladby na prilozenem CD, ktere jsou v DD? Pokud ano tak jsi asi prvni a omlouvam se. Pokud ti to chodi tak mi prosim napis kde sezenu ovladace, ktere jsi pouzil.  A zrovna tak bych mohl psat i o dalsim hardwaru. Ono no to chodi (ostatne PC Chips taky "chodi"), ale blbe a s problemy. Napr. zatim jsem se nesetkal se zvukovkou Creative, ktera by pri prehravani mp3, wav... se obcas nezasekla a nezacala kratce a rychle (asi 3x) opakovat skladbu (tezko se to da popsat). Nejlepe je na tom SB 128 se starymi ovladaci. atd... atd...  Nakonec bych chtel napsat, ze jsem nikdy netvdil ze vyrobky od Avermedia jsou pro profesionaly, pouze jsem vyjmenovaval co ma problemy s W2k.

Odpovim jen na Live 5.1, musis pouzit neoficialni ovladace ze stranky Alive, bohuzel adresu si jiz nevzpominam, ale nekde tady v poradne se to nedavno resilo. Me se to podarilo rozchodit takze skladby v DD prehravam bez sebemensich problemu. A ja nevim proc ti dela problemy zvukovky od Creativu, priznavam ze se musis trochu snazit a sehnat si ty spravne ovladace a musis s tim trochu laborovat ale pak to jde. Ale u Unixu nebo Linuxu musis laborovat temer se vsemi ovladaci. tim samozrejme nechci spinit tyhle dva systemy, ono stoji zato si uvedomit ze to ze nekdo neumi udelat poradne ovladace neni chybou OS.

Hmm, ono to nebude asi tak lehky. Alive samozrejme znam a mam ty nejnovejsi ovladace (neoficialni). Sice jak pises to prehrava, ale jak. Des bes. Je mozne ze je to take skladbou hardwaru. Ja jsem, ale nikdy nepsal, ze je to spatnej system, jen me trochu vadi problemy s multimedialnim (dobre, nekterym) hardwarem. A podle me to neni jen vec vyrobce hw, ale i Microsoftu.

Na to bych zareagoval, SB Live5.1 mi chodi pod W2k opravdu 5.1 a uplne stejne jako pod W9x a to dobre. Take jsem mel problemy ale vyresil jsem je a projednavalo se to i v poradne. Pro prehravani DVD a treba testovacich skladeb z Cd Live pouzivam PowerDvd a opravdu bez problemu. Jinak W2k a vubec zadna Wokna mi prilis nevyhovuji a pokud bych mel pro sve ucely jine reseni, urcite v bych ho vyuzil ( jine OS maji problemy s TV a Usb, nejdou pod nima hry atd. ).

To je super ze ti SB Live 5.1 chodi pod W2K. Muzu poprosit o nazev prizpevku kde se to v poradne probiralo? Nebo muzes mi prosim poslat navod jak to rozchodit. Zkousel jsem jiz hodne a nepodarilo se mi to. Jedine kdy mi to prehrava DD zvuk je pri oficialnich ovladacich s patchem, ktery jsem nasel na ALive. Ale to mi to filmy prehrava zase 2x rychleji nez by melo.  Budu moc vdecen za kazdou radu.

 E,e. Nikoliv. Jedná se o firmy kde jsou počítače v síti. Pro příklad v té jedné firmě jeden den normálně pracovali a večer vypnuli počítače. Druhý den ráno je zapnuly a jeden z nich již nebylo možné přihlásit do sítě. Prostě si sám změnil přístupové heslo. Jinde zase zmizeli síťové protokoly. Upozorňuji, že administrátorské heslo jsem opravdu nikomu neřekl. A to nemluvím o tom, že např. software (SuperVoice) dodaný k faxmodemu na CD nejprve nešel nainstalovat, protože mu stále chyběly nějaké drivery a bylo je nutné vyhledávat na internetu a když konečně začal pracovat není možné z něj posílat faxy. Tedy vlastně je, ale nesmíte používat češtinu. Dále nová zvuková karta A, a, a (sakra nemohu si vzpomenout jak se jmenuje) nešla nainstalovat. Ovladače k ní dodané na CD pro Widle2000, Widle2000 odmítly. Musel jsem je tedy nahrazovat ovladači z WinNT 4.0. Čuňárna, co? V jiné firmě se zase Widle2000 odporoučely právě při práci s rozkresleným plánem domu. Ten architekt si s ním hrál celý den. Myslel jsem, že počítač rozdupe. Také by mě zajímal pojem hardware podporovaný W2k. To je asi hardware vyvinutý přímo Microsoftem, jo? Mám pokračovat? No prostě. Nechť jdou s W2k přímou cestou do fialek.

Jedna paní povídala..... To jsou nejčastější problémy s W2K. Mám dotaz - proč používáš SuperVoice pro faxování, když s W2K jde naprosto bez problému faxovat i tak ? A další - to, že W2K odmítly nainstalovat ovladače, které byly pro ně, jsi si jistý, že byly opravdu pro ně ? Hodně výrobců napíše ovladače pro W2K, ale většinou je to zprzněnina z W98 a NT. Co se týká architekta (jedna paní povídala.....), problém bych nehledal v operačním systému, ale v hardware (kromě toho každý profesionál během dne průběžně zálohuje....)Psal jsem to už o něco dříve - kdo si koupí nejlevnější desku, nejlevnější grafiku, nejlevnější zvukovku, nejlevnější paměť od NONAME výrobců, nemůže čekat, že jakýkoliv oper. systém bude stabilní.

Tož, chlapi, neblbněte! Já jsem se opravdu chystal, že po postavení nového PC si na něj nainstaluju W2k, protože až dosud jsem na ně slyšel jenom pět ódy. Tak jak je to vlastně doopravdy? PC nebude v žádném případě na hry. Jediný OS od Microsoftu, na který (pokud vím) nebyly žádné stížnosti co do spolehlivosti a velikosti, byl DOS 3.3.

Nove hry, ktere jsou dělané s podporou DirextX (proste primo pro Windows) ti tam pojedou.jedine, na co je treba dat pozor, je seznam podporovanych komponent. Ne vsechny pomponenty jsou W2k kompatabilni. Jejich seznam bys mel najit na strance MS v informacich o W2000 - compatability list.Jinak pokud chces spolehlivy system na skutecnou praci, tak bych se vubec nerozmyslel.

No, myslím si že je to asi takto.W9x  jsou  "otevřené" pro kde co, ale platí se za to "nestabilitou"W2xxx jsou  "zabezpečené", ale platí se za to že tam nejde kde co.

Docela výstižné...

Vzhledem k tomu, že pro W2k vyvijim, tak bych to hodnotil asi tak, ze Win9x jsou mnohem tolerantnejsi a svym aplikacim dovoli "kde co", coz ma za nasledek nestabilitu systemu. Zatimco aplikace a ovladace pro W2k musi byt napsany mnohem lepe a vysledkem je vyssi stabilita i vykon. Win2k jsou naprosto jine nez Win9x a daji se nazvat operacnim systemem.

Neda mi to, abych nereagoval... Win2000 jsou - jak uz nazev napovida - system z roku 2000. A neni se cemu divit, ze cokoliv, co vzniklo pred timto datem - a tudiz nemohlo byt navrzeno pro tento system - muze mit problemy. Vybiram z toho, co uvadite: stara deska, stary hardware, stara Mozilla, stara Recognita (mam R5 a slape skvele), stary ovladac pro tiskarnu, stary ovladac pro scanner (pro svoji Astru 2100U jsem si stahnul a update a slape skvele) ... Pokud nechcete mit problemy, pak si kupte legalne nejen W2k, ale provedte upgrade i vsech ostatnich produktu. Prece nelze ocekavat automaticky spravnou funkci starych ovladacu a aplikaci, ktere v dobe vzniku nemely o W2k ani poneti. Ja W2k pouzivam k plne spokojenosti a tomu odpovida i vybaveni, ktere mam - jak HW tak SW a ktere je "pripraveno" na W2k. Lze tim ziskat mimoradne vykonny a stabilni system. A to se tyka i her - zatim jsem nemel problemy.

Tak tady zase musim trochu reagovat já. Ovladače pro scanner a tiskárnu byly z instalčního CR W2K. Tedy pokud to mám dobře chápat, pak doporučení je koupit si pokud možno vše znovu a nejnovější. Ale s měsíčním příjmem 3500,- Kč asi dost těžko.S hrami jsem též neměl problémy, ale s výjimkou několika free hloupostí je stejně nehrám.

Microsoft stále zlepšuje podpůrné služby zákazníkům. Pro Windows 2000 bude například podstatně vylepšen Hardware Compatibility List. Bude obsahovat i výrobní čísla. ....

Děte všichni do háje a radši si nainstalujte Windows XP. A bude po problémech

Uvidíme, kdo má špatné zkušenosti s W2K, tak to asi udělá. Ale co ty výše uvedené problémy? Budou tam vyřešeny?

 Ale nepovídala. Mohu doložit jména firem. To víte. Každý si nemůže dovolit koupit značkový hardware a ještě navíc takový, který je podporován W2k. Většina lidí potřebuje počítač hlavně k práci, ale nemohou vydat najednou třeba 50 000,- jen za počítač. Proto jdou nejvíce na odbyt právě NONAME sestavy v hodnotě okolo 17 000,- Kč. A ten SuperVoice byl dodán k hardwerovému modemu. Proč jej tedy nepoužívat pro faxování, když program používají současně jako záznamník. Proč používat pro jednu věc dva programy. Je zajímavé, že na W98SE program pracuje okamžitě po nainstalování a naprosto bez problémů.Co se týká odmítnutých ovladačů asi to nějaká spatlanina byla. Ale proč to tedy dodávají jako ovladače pro W2k. Nepřipadá Vám to také jako problém? A navíc opět jako problém W2k. Protože k W98 i WinNT3.5 a 4.0 jsou v pořádku. Vy si přeci také nekoupíte nové auto bez motoru. Nebo ano? No a onen pan architekt. To víte. To máte těžké. Vy třeba rozumíte počítačům já rozumím počítačů ale má sousedka je diplomovaná zdravotní sestra a vyzná se v jejím oboru. Další má sousedka je alkoholička a ví čím se co nejrychleji setnout atd. Každý se vyzná v něčem jiném. Pan architekt se vyzná v tom jeho, ale je jen uživatel PC. Přesto potřebuje, aby počítače byly naprosto stabilní. O nějakém zálohování sice slyšel, ale nic mu to neříkalo. Automatické zálohování dat jsem mu v kanceláři nastavil až já a to tak, že jistý program jednou denně sám stáhne data ze všech počítačů na jeden a to ještě na záložní disk. Problém je, že si vůbec neuvědomí, že i rozpracovaná data musí uložit. Ale. Dle mé mnohaleté zkušenosti valná většina uživatelů PC svá data nezálohuje. Na otázku „máte zazálohovaná data?“ věčně slyším odpověď „a co to je“ nebo jen prosté NE. Kolik Vašich zákazníků si pravidelně zálohuje svá data? A poslední věc. Já například stavím sestavy právě z těch nejlevnějších dílů. Počítače musí chodit bez padání denně (hrozí ztráta dat). Je na nich Ukázat celý příspěvek

Ten bezi jako po masle jenom je treba si stahnout od nejake oprave soubory od Sunu.

No já nevim, ale nechtělo by si to, jak říká jeden můj známej "Šáhnout na ruce?????????"Já sem nainstaloval W2000 už na několik desítek PC s různejma konfiguracema a ještě se mi nestalo, aby si někdo stěžoval....zajímavé-furt to fungujeNechci se tim zastávat W2000, protože všeobecně Mikrošrot nemám rád, ale na čem dělat když na nic jinýho není ten soft co potřebuju.!?Prostě Šáhněte si na ruce a snad vám to pujde!!!!!