» Poradna » Mobily

Nefunkčný google play na SGS 8 plus

Kúpil som samsung S8 plus predávajúci mi povedal že telefón bol na reklamácií a že je všetko v poriadku. Všetko funguje a vypadá ako má až na google pay v ktorom mi nejde pridať moju kartu . Aplikácia napíše že nieje možné pridať kartu pretože je rootovaný alebo inak upravený . Ako zistím či je rootovaný po prípade vrátim do pôvodného stavu ? Je možné že v servise nahrali nejaký SW ktorý nejako koliduje s G pay a ich podmienkami ? Inak neviem prečo bol telefón na reklamácií a na krabici bolo napísané že telefón je možné používať len so EU SIM ostatné nálepky sú strhnuté.

Odpovědi na otázku

Pardon za nadpis samozrejme myslím google pay .

To je přesně ten důvod, proč je pitomost kupovat použité telefony. Nikdy nevíš, kolikrát původnímu majiteli spadl, kolikrát mu do něj co nateklo, kolikrát si na něj sedl a nebo jaké v něm dělal softwarové zásahy. Proč byl telefon na reklamaci ses asi měl zeptat majitele, ne? A že jsou strhnuté ostatní nálepky ti nebylo divné? Asi chtěl před tebou něco zatajit. Bůhví, jestli je to vůbec Samsung a ne nějaká čínská kopie... Sám toho asi moc nezjistíš, zajdi s tím do servisu.

Originál to je 100% nieje to môj prvý.

Inak o telefon bolo dobre staráné vypadá až podozrivo dobre na dvojročný.

Ano, podezřele :) Root můžeš ověřit aplikací Root Checker.

Overené root tam nieje NFC funguje .

na overeni zdali je rootly jsou apky. nic ti nebrani si stahnout originalni stock rom a dat ji tam pres odin...

Ďakujem za odpovede . Už som to vyriešil vo vývojárskich nadstaveniach bol odomknutý bootloader.