» Poradna » Programy

Nefunkčnost zvuku

Zdravím, po přeinstalování notebooku (z minulých i na současné Windows XP Professional) mi nejde zvuk. Zkouším instalovat neustále nějaké kodeky jak z internetu, tak z CDcek z různých poč. časopisů. Stále se však při přehrátí zvuk. souboru v Media Playeru ozývá hláška: Program Windows Media Player nemůže přehrávat, protože došlo k potížím se zvukovým zařízením. Je možné, že zvukové zařízení není v počítači nainstalováno, je používáno jiným programem, nebo nepracuje správně.

Odpovědi na otázku

A máš nainstalován správně ovladač zvukové karty? Podívej se do Správce zařízení, jestli tam někde nemáš žlutý vykřičník...

Ve správci zařízní mám v řadičích zvuku, videa a herních zařízení více ovladaču a kodeku, u mnou stáhlého "Realtek AC'97 Audio CODECs A4.00" je vykřičník.

Tak u toho Realteku, dej ve Vlastnostech Vyhledat změny hardwaru. Když ani to nepomůže; odinstalovat všechny ovladače související se zvukovou kartou a nechat Windows nainstalovat ovladače nové.

Heuréka! Konečněj sem se opět dopátral Správce zařízení (není pro to nějaká zkratka?) a zkusil jsem Vyhledat změny hardwaru, rozběhla se instalace a zvuk funguje, díky!

Není zač, jsem jenom rád, když se dílo podaří