» Poradna » Programy

Nefunkcnost dat na HDD. PROSIM POMOOOOC (sorry za CAPS)

nevim co jsem tropil (delal jsme toho vic, ale tady kratsi vypis: pridal jsme si novou znakovou sadu 8859-2, instaloval nejnovejsich asi 6 aktualizaci na WinXP x64, zapnul jsme si VmWare a nasdilel do nej natvrdo disky z windows, ktery pouzivam (d,e,f) a spustil pod nim Windows XP). tedka kdyz si z C (C a F funguje) nakopiruju cokoliv na D nebo E disk, tak data ktera jsou v korenovem adresari fungujou, kdyz je dam do slozky, tak me nejdou jiz zpetne precist, smazat a kdyz se je pokusim v totalcommanderu otevrit pomoci F3 napise me to Cannot open file.nejdriv to chtelo nechat projet scandiskem, tak jsme to chtel nechat, ale kdyz to opravovalo: neco se spatnejma pravama asi 70000 soubor, tak jsme to resetnul a stornoval. spustil wokna a pomoci OO defrag 8.5 jsme defgagmentoval disk, po restatu jel scandisk dal, od mista kde skoncil. nechal jsme ho teda dojet a po spusteni to dela zas. muzu pracovat s tema souborama co tam jsou jiz nahrany, ale nemuzu je premisotvat a editovat! Muzu je jen cist (napr MP3, filmy,...) ale jakmile edituju, presunu na jiny umisteni, soubory koncej. Opravdu si uz nevim rady.kdyz bych vedel co presme mi to zpusobilo, tak bych to asi nejak dal do kupy, ale takhle nemam asi doma sanci ze? Zitra to zksuim vrazit k mamce do PC a uvidim, co to bude delat tam, ale pochybuju ze by to ty data nacetlo. PS: disk je naprosto v poradku, tim to neni

Odpovědi na otázku

ty jsi pekny zvire, myslim ze sis o to dost koledoval...ja bych to vrazil do jinyho pc a zkusil precist co pujde a pak naformatil.

este si vzpominam, ze jsem se snazil nasilne ukoncit naporad ctfmon.exe podle:11. Click Start and then click Run. 12. Type Regsvr32.exe /u msimtf.dll13. Click OK. 14. Click Start and then click Run. 15.Type Regsvr32.exe /u Msctf.dll16. Click OK, pak jsem vypinal nejaky nedulezity sluzby, ale to delam normalne, tazke tema to nebude.JO malem jsme zapomel normalni windows mam Win XP professional x64. Disk Maxtor DM10, a chipovou sadu VIA KT890, aby me nekdo netvrdil, ze to neni kompatibilni. behalo to takhle asi 1 rok a ted KO

Dalsi nalez: v total commanderu kdyz presunu soubor so slozky, ze uz ho nelze precist, tak nelze smazat pomoci DEL (vyhozeni do kose) ale pomoci SHIFT + DEL (prime smazani) ho lze odstarnit normalne. Nevim jestli to muze pomoct nekomu v reseniproblemu, ale ja jsme uz fakt docela na dne.

proč si se snazil nasilne ukoncit naporad ctfmon.exe?

protoze ho na nic nepotrebuju a spomaluje me pocitac (bezi me to 2x jednou jako x64 a pak jeste jako x86), jako normalni uzivatel s mysi bych to nepoznal, ale jaksi na odezve klavesnice docela jo. (nevim jestli je dobry oznaceni odezva klavesnice, ale jestli chces, muzu vysvetlit podrobnejc), ale na tvou odpoved prozatim staci to co jsme napsal.

Myslim ze problem bude v tom VmWare, kdyz jsi mu povolil primej pristup na ty disky. Kdyz je to virtualni pocitac, tak se taky hodi mu pridelit virtualne nejakej disk a ne ho poustet na ten svuj.Myslim ze ti to nejak pohnojilo windowsy. To co mas za problem s mazanim, asi znaci ze nemas pravo zapisovat do kose :))No co s tim, prihlasit se jako admin, zkontrolovat jestli mas pristup ke slozkam, a taky jestli System ma pristup. Pokud ne, tak to nastavit. Data si zalohovat a provest format a reinstalaci win.

Hmm, jako Admin sem nalogovanej porad, prava snad mam (jestli system to nevim), ja jsem totiz do virtualniho PC potreboval dostat nejaky data z HDD a komu by se to chtelo vypalovat nebo mezi PC a virtualnim PC sprovoznovat sit zejo ;).K tomu kosi mam jen: LooooL to asi fakt nemam prava zapisovat do kose :D:DNo zalohovat asi budu muset. jeste nekde pokoukam po tech pravech, ale myslim ze ty budou v poradku. Ale diky

hmm, tak uz asi vim co my to zpusobylo: http://www.vmware.com/support/gsx3/doc/disks_in... to ze jsme si hral s tim VmWarem trosku vic nez jsem mel a bez cteni dokumentace :'(:'( ted me asi nezbyde nez sehnat nekoho s diskem na zalohu, abych moch zformatovat