» Poradna » Počítačové sítě

Nefunkčnost části Internetu

Po listopadové aktualizaci Windows (je to v časové shodě) mi v notebooku IBM ThinkPad T41 přestal částečně fungovat Internet. Z prohlížečů IE 8 a Chrom se nemohu připojit k internetu - hláška stránku nelze zobrazit... Z prohlížeče Opera se k Internetu normálně připojím. Přestal rovněž fungovat Cisco VPN Client - nezobrazí se přihlašovací formulář. Pošta funguje. Nevíte někdo, kde se stala chyba a co s tím? Děkuji za nápady.

Odpovědi na otázku

Skuste je nejprve přeinstalovat jestli nastane zmšna.

Zkusil bych klasicky reset IP a WinSock catalogu. Pokud nepomuze dej vedet
MP

P.S. po resetu winsock budes mozna muset reinstalovat Cisco VPN klienta!

k chybe 12031 :
spust CMD prompt a napis

telnet www.microsoft.com 80

pote napis dejmetomu

get /

a nekolikrat stiskni ENTER. co se stane?

(nemas-li nainstalovany telnet client doinstaluj)

MP
P.S. nemas v IE nastaveny proxy server?

V telenetu se objevila se hláška: Připojení k hostiteli bylo ztraceno. Nemám nastavený Proxy server.

Nemas nainstalovany antivir/firewall 3. strany? NECO ti blokuje HTTP komunikaci.

MP

Prohlížel jsem notebook - firewall je pouze z Windows XP a 3. stranu jsem tam nenašel. Antivirový program je ESET NOD 32 a nastavení se zdá být standardní. Tak nevím. Zatím mockrát díky.

Provedl resety IP a WinSock catalogu. Funguje FTP a HTTPS, ale nejde pořád HTTP – chyba 12031. Viz protokol diagnostiky:
FTP (pasivní): Úspěšně připojeno k ftp.microsoft.com.
Protokol HTTPS: Úspěšně připojeno k www.microsoft.com.
Protokol HTTP: Došlo k chybě 12031 při připojování k www.microsoft.com: The connection with the server was reset
Protokol HTTP: Došlo k chybě 12031 při připojování k www.hotmail.com: The connection with the server was reset
Nepodařilo se vytvořit připojení Protokol HTTP.
Nevíte někdo, co s tím? Mockrát předem děkuji za radu.

viz vyse
MP

mozna by stacilo zvetsit IIS servers script timeout, misto buseni do telnetu

Myslis? Proc? Jak? Ty mas pristup na servery Microsoftu?
MP

podle toho co pises, tak to vypada, jak kdyz mas blbe nastaveny DNS server, ale to by jsi se nejspis nepripojil ani Operou...

a kdyz das do Internet Exploreru do adresniho radku

je to IP adresa seznamu naskoci ti nebo ne ?

Ne, nenaskočila mi. Ale napsalo to v záložce, že adresa není platná, potom se teprve naskočila stránka Aplikace internet Explorer nemůže zobrazit....

kdyby nefungovalo DNS neslo by https/ftp a nedoslo by k resetu spojeni protoze by nebylo kam spojeni navazat.

zacal bych kontrolou antiviru resp. jeho HTTP skeneru

MP

Zákaz skeneru HTTP nepomohl. Děkuji.

a odinstalace/reinstalace antiviru? po resetu ip muze byt http skener poskozeny a nemusi reagovat na zakaz/povoleni!

MP

pripadne NOD32 Control Center, IMON setup -> Miscellaneous -> Network configuration changes -> Repair Now

Nicmene nejsi jediny kdo si stezuje na nefunkcni spojeni s nainstalovanym antivirem NOD32/imon/ekrn. Cisco client je snad jeste vetsi zhuverilost, zvlaste ty starsi verze s deterministic network enhcerem

MP

Stav po pokusech o opravu - byla proveden pokus o obnovení IP adresy (ipconfig /release a potom ipconfig /renew), obnovil jsem Winsock catalog (netsh winsock reset) zkoušel jsem připojení přes Telnet, pokusil jsem se zakázat dočasně HTTP skener antiviru NOD 32. Nyní jsem provedl znovu diagnostiku a jde pouze protokol FTP. Nejde ani jeden z prohlížečů IE 8, Chrom, Opera. Error 12031 byl odstraněn a nahrazen novým errorem 12007. Výpis z diagnostiky je zde:

info FTP (pasivní): Úspěšně připojeno k ftp.microsoft.com.
warn Protokol HTTP: Došlo k chybě 12007 při připojování k www.microsoft.com: The server name or address could not be resolved
warn Protokol HTTPS: Došlo k chybě 12007 při připojování k www.microsoft.com: The server name or address could not be resolved
warn Protokol HTTP: Došlo k chybě 12007 při připojování k www.hotmail.com: The server name or address could not be resolved
warn Protokol HTTPS: Došlo k chybě 12007 při připojování k www.passport.net: The server name or address could not be resolved
error Nepodařilo se vytvořit připojení Protokol HTTP.
error Nepodařilo se vytvořit připojení Protokol HTTPS.

Tak nevím. Máte ještě někdo nějaký nápad?

a z jineho stroje na stejnem pripojeni to funguje?

Ano, funguje a to výborně.

1. restartoval's?
2. ted mas jiny problem - nefunguje ti resolving. spust DOS okno (cmd.exe) a v nem napr:

nslookup www.microsoft.com

jaky je vysledek?

MP

upresnuji: divne je ze pro ftp adresu se resolvne
MP

Hokusy -pokusy na doporučení typu " "mohlo by jít o", "zkus jaký je pak výsledek" bych určitě nedělal.

skusil bych odinstalovat internetovi prohližeč a pak bych ho tam zase nainstaloval a jestli tam neni nejaka chyba tak by ti to melo jit kdyžtak odepiš a ja ti rad poradim na odepiš na kubataky1997@seznam.cz

já zas mám opačný problém HTTP a HTTPS mi je ale nejde FTP píše mi to: trace traceType="warn" text="FTP (pasivní): Došlo k chybě 12031 při připojování k ftp.microsoft.com: The connection with the server was resettraceType="error" text="Nepodařilo se vytvořit připojení FTPmám eset smart security 5 a ještě spybot search and destroyProsím pomoc děkuji za odpověď